Nowoczesna apteka

leki1Obecna medycyna szuka coraz częściej rozwiązań w niekonwencjonalnych źródłach, np. w homeopatii. Dodatkowo coraz więcej kosmetyków jest wzbogacanych o odpowiednie farmaceutyczne składniki, dzięki czemu mogą być stosowane jako dermokosmetyki i odniosą o wiele lepsze rezultaty.

Dermokosmetyki to obecnie hasło, które krzyczy do nas z reklamy wielu firm, jednak niewiele odbiorców zdaje sobie sprawę, że terminy te są nagminnie nadużywane. W związku z czym śpieszymy wyjaśnić, że dermoskometyki to inaczej kosmetyki apteczne, które najprościej ująć jako preparaty powstałe w wyniku połączenia dwóch nauk: kosmetologii oraz medycyny. Ich działanie ma właściwości dermatologiczne oraz pielęgnacyjne i lecznicze.

To, czym różnią się dermokosmetyki od zwykłych preparatów dostępnych w drogerii to na pewno skład. Te pierwsze zawierają substancje hipoalergiczne, dzięki czemu nie wywołują żadnych reakcji skórnych i osoby nadwrażliwe lub uczulone na różne składniki mogą je spokojnie stosować na własnym ciele bez obaw o wybroczyny, wysypkę lub krosty. Dodatkowo dermokosmetyki są wytwarzane w specjalnym, sterylnym środowisku pod okiem specjalistów (dermatologów czy chemików), a więc proces ich powstawania przypomina powstawanie leków.

Kosmetyki dermatologiczne to preparaty, które nie zawierają substancji zwanych konserwantami. Zdecydowanie bazują na składnikach takich jak: woda termalna, która jest bogata w mangan, cynk, żelazo czy selen. W zależności od typu, rodzaju oraz przeznaczenia dermokosmetyków mogą one posiadać stężenia różnych witamin (A, E, C czy witamin z grupy B), lipidów oraz różnych składników pochodzenia roślinnego (miłorząb japoński, żeń-szeń, aloes, zielona herbata). Z pozytywnych działań, jakie przynosi stosowanie dermokosmetyków możemy wskazać: właściwości łagodzące, kojące, odżywiające czy przeciwzapalne. Stąd polecane są osobom o naprawdę wrażliwej cerze.

Podobny skład oparty na naturalnych elementach mają coraz popularniejsze leki homeopatyczne. Dodatkowo oparte są na surowcach nie tylko pochodzenia roślinnego, ale również zwierzęcego oraz mineralnego. Każdy etap produkcji jest poddawany kontroli, dzięki czemu mamy pewność, że podobnie jak w przypadku dermokosmetyków, czuwa nad nimi sztab wielu fachowców i specjalistów. Zarówno w dermokosmetyki jak i leki homeopatyczne warto zaopatrywać się w aptece internetowej. Jedną z najbardziej znanych jest apteka online iapteka.pl, która prowadzi sprzedaż na terenie całego kraju i umożliwia dostęp do większości farmaceutycznych produktów.