O medycynie estetycznej i depilacji laserowej raz jeszcze

depilacja laserowa

depilacja laserowaKobiety i mężczyźni chcą poddawać się zabiegom medycyny estetycznej, które są pod wieloma względami bezpieczne dla zdrowia. W tym celu coraz bardziej interesują się laserowym usuwaniem owłosienia z powierzchni całego ciała. Staje się to możliwe poprzez specjalne urządzenia, w których to można dostosować moc wiązki lasera do każdego pacjenta indywidualnie. Oczywiście do takich zabiegów, jak laserowa depilacja należy się w odpowiedni sposób przygotować. Jak to powinno dokładnie wyglądać?

  • Po pierwsze skóra musi być czysta. W przypadku uzyskania znieczulenia stosuje się specjalny krem. Osoby, które mają problemy z suchą skórą, powinni kilka dni przed zabiegiem ją natłuszczyć. Mogą w tym celu zastosować odpowiedni dla siebie balsam.
  • Po drugie przed samym zabiegiem medycyna estetyczna zaleca ogolenie depilowanej okolicy, jak i zostawienie kilku włosów. Wtedy to lekarz będzie mógł ocenić ich kolor oraz grubość.
  • Po trzecie przed zabiegiem nie można stosować jakichkolwiek kremów z kwasami czy retinoidami. Są to substancje złuszczające, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wyniki zabiegu. Dodatkowo należy unikać wyrywania włosów za pomocą wosku, depilatora czy pęsety.
  • Po czwarte na zabieg nie mogą zdecydować się osoby, które cierpią na infekcje w okolicy skóry depilowanej. Depilacja laserowa jest możliwa dopiero po całkowitym wyleczeniu. Kolejnym przeciwwskazaniem jest świeża opalenizna, zarówno po solarium, jak i po słońcu. Należy odczekać od 4 do 6 tygodni. Jeśli stosujemy kremy samoopalające, to okres ten powinien wynosić minimum 2 tygodnie.

Wszyscy pacjenci o wiele wcześniej mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji, które są organizowane przed zabiegami depilacji laserowej. Podczas nich specjaliści będą mogli obejrzeć skórę, jak i włoski. Następnie przeprowadzą odpowiedni wywiad lekarski i zakwalifikują nas do właściwych zabiegów. Zarazem będą mogli nam omówić każdy aspekt depilacji laserowej.

Kiedy warto się wybrać na depilację laserową? Kobiety i mężczyźni mogą o swoje ciało szczególnie zadbać przed okresem letnim. Wtedy to chętnie wybieramy się na basen i plażę. Warto wtedy czuć się komfortowo, a tak się stanie, jeśli nie będziemy posiadali nadmiernego owłosienia. Już kilka tygodni wcześniej można się go pozbyć, poprzez zabiegi depilacji laserowej. Laserowe usuwanie owłosienia sprawdza się w okolicach bikini, łydek i pach. Dodatkowo jest polecane w okolicach ust, w celu usunięcia tak zwanego meszka.

Jeśli posiadamy zbędne owłosienie w innych okolicach ciała, także warto zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej bądź nowoczesnego salonu kosmetycznego. W takim miejscu lekarze dermatolodzy, jak i pozostali specjaliści będą mogli nam doradzić, jak pozbyć się takiego problemu. Przedstawią najnowsze urządzenia, które znajdują się w ich posiadaniu. I już po kilku zabiegach będziemy mogli zauważyć ogromną poprawę. Wskażą na to zdjęcia, które są realizowane przed, jak i po zabiegu.

Występują jeszcze nowsze technologie związane z depilacją laserową stosowane na przykład przez gabinet kosmetyczny Laser Glamour. Przykładem jest mikrodermabrazja diamentowa i mikrodermabrazja korundowa. Warto dowiedzieć się od samych specjalistów, na czym polegają te nowe zabiegi i kto mógłby się na nie zdecydować.