Owoce dla pracowników

owoceZdrowie to podstawa. Można przyjąć, że ludzie dzielą się na dwie grupy – na grupę pierwszą, która zdaje sobie z tego sprawę oraz grupa druga – która dopiero zacznie sobie zdawać sprawę z tego, jak ważna jest dbałość o zdrowie. W końcu zdrowie to coś, co stosunkowo łatwo można stracić, jednak odzyskanie go może być już zadaniem, które pochłonie mnóstwo czasu, pieniędzy i energii. W dodatku jest zadaniem, które, gdy już raz się zacznie – tak naprawdę nigdy może się nie skończyć. Czasami bowiem przywrócenie zdrowia do stanu pierwotnego to rzecz, która jest praktycznie niemożliwa. Dlatego tak ważna jest profilaktyka prozdrowotna. W końcu nie od dziś wiadomo, że dużo lepiej jest zapobiegać niż leczyć. A owoce, świeże owoce, spożywane codziennie mogą bardzo pomóc w profilaktyce prozdrowotnej.

Owoce dla pracowników

Wydawać by się mogło, że ofiarowanie codziennie świeżych owoców swoim pracownikom to gest mały i nic nie znaczący. Tak jednak nie jest. Owszem, gest sam z siebie jest mały i w gruncie rzeczy nawet niewiele kosztuje. Nie znaczy to jednak, że jest czymś bez znaczenia – na pewno zostanie należycie doceniony przez pracowników. Darmowa, zdrowa przekąska, która jest dostarczana wprost do biura – czy można wyobrazić sobie coś lepszego? W końcu każdy od czasu do czasu ma ochotę na coś dobrego. Warto zacząć wprowadzać dobre nawyki – i warto zacząć od siebie i swojego najbliższego otoczenia. A jeżeli sami jesteśmy pracodawcą – z całą pewnością do naszego najbliższego otoczenia zaliczyć można obszar naszej firmy czy biura – miejsce, w którym przecież spędzamy całkiem sporo naszego czasu. I nie tylko my to robimy – nie da się przecież ukryć, nie da się zaprzeczyć temu, że sercem każdego zakładu pracy – bez względu na to, czym dane przedsiębiorstwo się zajmuje – są pracownicy.

Bez względu na to czy dane przedsiębiorstwo zatrudnia ich kilku, kilkunastu, kilkuset czy też liczbę pracowników można podawać już w tysiącach – w końcu na każdą, nawet największą liczbę pracowników składają się poszczególne jednostki. I każda jednostka, która pracuje w obszarze danego przedsiębiorstwa jest równie ważna – dlatego właśnie warto pokazywać to swoim pracownikom. W końcu nie od dziś wiadomo, że atmosfera ma naprawdę gigantyczne znaczenie dla wydajności danego zakładu pracy. A pracownik, który w pracy czuje się dobrze, czuje się zmotywowany i doceniany – to prawdziwy skarb dla każdego pracodawcy. Jeżeli tak drobny gest jak ofiarowanie owoców może to zapewnić – warto się na to zdobyć. Na tym można tylko zyskać.