Pielęgnacja cery naczynkowej

KremIstnieją różne rodzaje cery i w zależności od tego, z jaką mamy do czynienia, wymaga ona innej pielęgnacji. Cera naczynkowa jest jedną z tych, które wymagają największej dbałości. Jest ona bardzo wrażliwa. Rozpoznaje się ją, poprzez obserwację pękających naczynek, które w rezultacie dają nieestetyczne plamy na twarzy. Najczęściej mają one barwę czerwoną, fioletową bądź odcień pośredni. Efekty te wzmagają się, jeśli skóra jest wystawiona na działanie niskiej temperatury, nadmiernego słońca lub silnego wiatru.

 

Cera naczyniowa bardzo często pojawia się wskutek nadmiernego wytwarzania estrogenu. Oznacza to, że znacznie częściej jest diagnozowana u kobiet, niż u mężczyzn. Może być również skutkiem reakcji alergicznych. Bywa powodowana spożyciem ostrych przypraw, długotrwałym opalaniem, uczuleniem na niektóre kosmetyki czy środki czyszczące. W niektórych przypadkach pojawia się tylko przez jakiś czas, ale przyjmuje również postać stałą.

 

Do cery naczyniowej należy używać określonych kosmetyków. Łagodne kremy polecane osobom o takim typie skóry powinny wzmacniać naczynka krwionośne. Zapobiegnie to ich pękaniu, dając lepszy efekt wizualny. Poza kremami, na rynku znajdziemy serum oraz maseczki służące do nakładania na taki rodzaj cery. Mają one nie tylko wzmacniać drobne żyłki, ale również obkurczać je oraz intensywnie nawilżać. Nie należy natomiast używać żadnych peelingów, które dodatkowo podrażniają delikatną skórę.