Pielęgnacja cery tłustej – jak wybrać krem do twarzy dla cery tłustej?

beautiful-skinNie da się ukryć, że cera tłusta jest jedną z najmniej estetycznych spośród wszystkich typów cer. Jej tendencje do przetłuszczania, a tym samym bezustanne błyszczenie się twarzy, rozszerzone pory, szary koloryt, a także skłonności do występowania zmian trądzikowych, wywołują bardzo często kompleksy. Jak zatem pielęgnować cerę tłustą, by zredukować niedoskonałości i poprawić wygląd twarzy? Kluczem do sukcesu jest nie tylko właściwy sposób oczyszczania, ale też odpowiedni dobór kremu do twarzy.

Cera tłusta – skąd bierze się tłuszcz na twarzy?

Bardzo często wydaje się, że posiadanie cery tłustej jest efektem niewłaściwej pielęgnacji twarzy lub po prostu całkowitego braku higieny. Tymczasem za problemy skóry tłustej odpowiedzialne są przede wszystkim zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej – dlatego też z tym typem cery najczęściej zmagają się nastolatki oraz panie przechodzące trudny okres menopauzy. Brak równowagi hormonalnej powoduje, że gruczoły łojowe pracują intensywniej – produkują nadmierną ilość sebum, czego efektem jest właśnie błyszczenie się twarzy oraz skłonności do trądziku.

Oczyszczanie twarzy – ważny punkt pielęgnacji

Bardzo ważnym punktem codziennej pielęgnacji cery tłustej jest zabieg oczyszczania twarzy. Staranne usunięcie wszelkich nieczystości oraz nadmiaru sebum ze skóry to nie tylko sposób na odświeżenie twarzy, ale przede wszystkim przygotowanie skóry na przyjęcie aktywnych składników, zawartych w kremie do twarzy. Przy oczyszczaniu cery tłustej należy jednak unikać tłustych i gęstych mleczek do demakijażu, a także preparatów, które w swoim składzie posiadają alkohol – mogą one nie tylko podrażnić skórę, ale też nasilić pracę gruczołów łojowych. Zadaniem preparatu do oczyszczania skóry tłustej jest zmniejszenie porów, zmatowienie oraz ożywienie kolorytu skóry – jeśli uzyskamy taki efekt, możemy mieć pewność, że naniesiony w następnej kolejności krem do twarzy, będzie działał efektywnej.

Krem do cery tłustej – potrzebny czy zbędny?

Osobom, które mają na co dzień do czynienia z cerą tłustą, bardzo często wydaje się, że krem do twarzy w ich przypadku jest rzeczą co najmniej zbędną – skłonność cery do przetłuszczania może bowiem sprawiać wrażenie, że dodatkowa porcja jakiegokolwiek kosmetyku może tylko nasilić ten problem. Tymczasem odpowiednio dobrany krem do twarzy powinien regulować pracę gruczołów łojowych – zmniejszać ilość wydzielanego w ciągu dnia sebum i utrzymywać matowy wygląd skóry.

Krem do twarzy dla cery tłustej – zwróć uwagę na skład!

Decydując się na zakup wybranego kremu do twarzy dla cery tłustej, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład i ocenić ich skuteczność w walce z różnymi niedoskonałościami. W kremie dla cery tłustej powinny znaleźć się takie składniki jak retinol czy kwas LHA. Dobrze radzą sobie z problemami cery tłustej, ale jednocześnie nie uszkadzają struktury naskórka. Krem do twarzy z tymi składnikami możemy znaleźć w ofercie znanej marki La Roche-Posay – Effaclar Duo żel nie tylko pielęgnuje cerę tłustą i zmniejsza jej tendencje do przetłuszczania, ale też zapobiega nawrotom trądziku czy rozszerzonych porów.

Jak działa retinol i kwas LHA?

  • Retinol jest odpowiedzialny za poprawianie kolorytu cery, a także redukcję zmian trądzikowych. Składnik ten normuje pracę gruczołów łojowych, hamuje nadmierną ilość produkowanego przez nie sebum, odblokowuje pory, zmniejsza tendencje do przetłuszczania oraz trądziku, odżywia skórę i likwiduje ewentualne przebarwienia po zmianach trądzikowych.
  • Kwas LHA jest pochodną kwasu salicylowego, jednak działa na skórę znacznie łagodniej niż jego “kuzyn”. Doskonale zwęża i odblokowuje pory, złuszcza martwy naskórek, a przy tym wyrównuje i odbudowuje powierzchnię skóry.

Regularne stosowanie preparatów z tymi składnikami pozwoli nam uzyskać efekt czystej rozświetlonej i pozbawionej niedoskonałości skóry.

Więcej informacji oraz pełna oferta kosmetyków dla cery tłustej dostępna na stronie: http://www.laroche-posay.pl/produkty/potrzeby/Piel%C4%99gnacja-sk%C3%B3ry-t%C5%82ustej-z-niedoskona%C5%82o%C5%9Bciami-cnd1117.aspx