Pielęgnacja skóry zimą

skóraZima to trudny czas, nie tylko dla naszego zdrowia i samopoczucia, lecz również dla naszej cery. Kiedy temperatura drastycznie spada skóra staje się wyjątkowo nadwrażliwa oraz przesuszona. Nie trzeba jednak ukrywać jej pod szalikiem – wystarczy odpowiednia pielęgnacja, aby cerę uodpornić i odpowiednio przygotować na mróz i wiatr.

Aby zadbać o siebie trzeba jednak zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki i regularnie je stosować. Pierwszą i najistotniejszą kwestią w pielęgnacji skóry zimą jest jej nawilżanie – jeżeli Twoja cera jest normalna lub tłusta, problem rozwiążesz stosując minimum dwa razy dziennie normalny krem nawilżający, jeżeli jednak zmagasz się z problemem suchej i wrażliwej skóry konieczne powinnaś zaopatrzyć się w bogatszy, kojący krem lub serum (np. takie http://www.apo-discounter.pl/marki-kosmetykw-la-roche-posay-c-768_336.html). Istotne jest to, by nie stosować go bezpośrednio przed wyjściem z domu – krem musi zdążyć się wchłonąć.

Kolejną ważną kwestią jest tonizowanie skóry – nawet, jeżeli jest to twój rytualny zabieg i wykonujesz go co dzień przed snem, zimą powinnaś go sobie odpuścić.

Tonik dodatkowo wysusza skórę, które na pewno zareaguje przy jakiejkolwiek zmianie temperatury (na przykład przy wyjściu z ogrzewanego pomieszczenia na zewnątrz, gdzie panuje mróz).

skóra zimąZacznij też czytać etykiety na produktach i zdecydowanie odstaw wszystko, co zawiera alkohol lub też substancje zapachowe – będziesz mogła ponownie zacząć z nich korzystać na wiosnę, jednak póki co ryzykujesz zaczerwienioną i łuszczącą się skórą. Bądź też wyjątkowo ostrożna wykonując wszelkie peelingi lub złuszczanie naskórka – bardzo łatwo możesz przesadzić i zamiast zbędnego, martwego naskórka możesz usunąć całą warstwę ochronną cery, co będzie tragiczne w skutkach. Najlepiej będzie, jeżeli zimą zmniejszysz liczbę peelingów o połowę.

Warto też zachować ostrożność przy zwykłym myciu twarzy – należy sprawdzić, czy stosowane codziennie kosmetyki nie zawierają wysuszających składników. Rozwagę zaleca się też w przypadku wykonywania makijażu – gdy na zewnątrz chłód, z pewnością dobrze sprawdzą się podkłady nawilżające oraz pudry przeznaczone specjalnie na trudne warunki pogodowe.