Pieluchomajtki dla seniorów – dobra alternatywa dla majtek chłonnych


Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wielu ludzi – szczególnie osób starszych.

Przy tego typu dolegliwościach niezastąpione mogą okazać się pieluchomajtki dla seniora.

Czym są pieluchomajtki dla seniora?

Pieluchomajtki dla seniora to przybory higieniczne, które są stosowane w celu wchłaniania wilgoci i zapobiegania niechcianemu wydostawaniu się moczu. Jak wyglądają tego typu produkty? Choć w ich nazwie znajduje się człon „majtki”, w znacznie większym stopniu przypominają pieluchy dla niemowląt. Aby je założyć, przeważnie konieczne jest przyklejenie rzepów lub pasa biodrowego. Z tego względu są one stosowane głównie przez osoby, które ze względu na chorobę muszą spędzać większość czasu na leżąco.

W jakich przypadkach warto zaopatrzyć się w pieluchomajtki?

Zastosowanie pieluchomajtek skupia się na walce z nietrzymaniem moczu, które występuje przy wielu różnych dolegliwościach. Należy jednak zaznaczyć, że choroby powodujące tę trudność dotykają przeważnie kobiety po 50. roku życia. Nie oznacza to jednak, że nie mogą cierpieć na nie osoby młodsze czy też mężczyźni. Najczęstszą przyczyną są infekcje układu moczowo-płciowego wywołane m.in. przez bakterie. Pieluchomajtki dla seniora będą często potrzebne również na przykład po udarze mózgu. Co więcej, warto zaznaczyć, że tego typu produkty można bez problemu dopasować do ciała osoby chorej, dzięki czemu są w stanie zapewnić wygodę nawet przy poważnych schorzeniach.

Majtki chłonne a pieluchomajtki dla seniora – różnice

Choć ogólne działanie i zastosowanie obydwóch z tych rozwiązań jest bardzo podobne, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych szczegółów. Główną różnicą jest materiał wykonania. Majtki chłonne są produkowane z użyciem specjalnych, cienkich tkanin, a w okolicach krocza znajduje się wkład chłonny. W przypadku pieluchomajtek stosuje się z kolei przede wszystkim celulozę, która zapewnia jeszcze większą chłonność. Jednocześnie wpływa to na komfort zakładania i noszenia. Dla osób, które nadal pozostają aktywne i mogą poruszać się bez większych problemów, odpowiednie będą majtki chłonne – o ile problemy związane z nietrzymaniem moczu nie są zbyt dotkliwe. Jeśli jednak mowa o chorych, którzy większość czasu spędzają w łóżku, pieluchomajtki dla seniora będą lepszym wyborem.

Na co zwrócić uwagę, kupując pieluchomajtki dla seniora?

Kupując pieluchomajtki dla seniora, warto przede wszystkim skupić się na wyborze odpowiedniego rozmiaru. Dzięki temu będziemy w stanie zapewnić nie tylko wymaganą efektywność, lecz także odpowiednio wysoki poziom wygody. Oprócz tego ważny jest materiał – powinien on gwarantować chłonność dopasowaną do charakterystyki choroby. Nie bez znaczenia jest również komfort korzystania z danego produktu – należy zaznaczyć, że pieluchomajtki dla seniora są przeznaczone do noszenia zazwyczaj przez cały dzień. Do tego dochodzą także dodatkowe rozwiązania, które mogą zapewniać m.in. neutralizację nieprzyjemnego zapachu. Na polskim rynku można znaleźć wiele produktów tego typu – jednym z czołowych producentów jest firma TENA.