Pomadka ochronna – jaką wybrać?

pomadka2Pomadki ochronne stosowane są na usta w celu zabezpieczenia ich przed wpływem nieprzyjaznych czynników zewnętrznych takich, jak zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, wiatr czy nadmierne promienie słoneczne. Choć takich kosmetyków używa się zarówno w lecie, jak i zimą, to jednak właśnie o tej drugiej porze roku sięga po nie zdecydowanie więcej osób. Mróz i chłodny wiatr powodują bowiem, że usta stają się spierzchnięte, pękają, a przy niskiej temperaturze często sprawia to ból większy niż latem. Żeby jednak dobrze ochronić usta przed takimi niedogodnościami, należy wybrać odpowiednie pomadki ochronne.

Kupując pomadkę tego typu, warto sprawdzić jej skład. Kosmetolodzy zalecają, by zimą stosować pomadki na bazie wosku, chociaż niezłe są także te produkowane na bazie gliceryny lub silikonu. Cennym dodatkiem są olejki, np. z jojoby czy z wiesiołka. Pomagają one w głębokim nawilżeniu warg, a to sprawia, że naskórek jest bardziej odporny na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Co ciekawe, mimo, iż większość kobiet zwraca dużą uwagę na cenniejsze składniki, jak choćby kwas hialuronowy zawarty w niektórych pomadkach ochronnych, to jednak specjaliści z zakresu kosmetologii podkreślają, że uch zawartość w pomadce jest niewielka i dlatego ich działanie jest słabsze niż w przypadku zwykłego wosku czy gliceryny.

Najprzyjemniejszą kwestią i w gruncie rzeczy, chyba najłatwiejszą jest wybór koloru, zapachu i smaku pomadki ochronnej. Oczywiście, można znaleźć takie, które jedynie nawilżają wargi i nie wyróżniają się żadnym szczególnym aromatem, nie pozostawiają żadnego koloru i są bezsmakowe. Niemniej jednak, na rynku kosmetycznym bez problemu znajdziemy również pomadki o smaku owoców czy wanilii, czekolady, a nawet coli, które dodatkowo pięknie pachną. Część z nich, szczególnie te truskawkowe czy wiśniowe delikatnie barwią wargi na jasnoczerwony albo delikatnie różowy kolor.