Pompki szwedzkie – 4 zasady prawidłowego robienia

Jak prawidłowo wykonać super modne pompki szwedzkie, czyli takie, w których naszym oparciem nie jest podłoga a poręcz lub krzesło? Sprawdź zasady!

4 metody na porządne pompki na poręczy

Pierwsza: Jako oparcie wykorzystaj zwykłe poręcze gimnastyczne (np. na siłowni czy takie jak kojarzysz z Sali gimnastycznej) albo domowe krzesło posiadające oparcie.
Podstawową będzie sprawdzenie czy takiego oparcie jest odpowiednio stabilne. Jeśli to drabinka to tak, ale jeśli krzesło w domu – koniecznie je czymś podeprzyj!

Druga: Przyjmij właściwą pozycję do wykonania ćwiczenia. Zła może doprowadzić do kontuzji, a tego na pewno nie chcesz!
Twoje ręce musza być wyprostowana i oparte na podwyższeniu, same dłonie wygodnie i pewnie rozstawione na szerokości barków, pięty twardo trzymające się na podłodze i połączone ze sobą, tak by całe ciało ci się niepotrzebnie nie przesuwało.

Trzecia: Wykonanie pompki szwedzkiej.
Wstępny ruch to moment w którym masz ułożone łokcie wzdłuż ciała, a wraz z każdym dalszym pochylaniem się w dół, do poręczy, Twój staw łokciowy musi zbliżać się do 90 stopni. Napnij mięśnie pleców, bo w momencie robienia pompki nie powinny być one całkiem luźne, w końcu ćwiczymy mięśnie!

Czwarta: Bardzo mocno pilnuj swojego oddechu! – musisz nad nim panować.

Trening nie jest przeznaczony dla laików: wymaga dużego zaangażowania siły oraz spokoju i uwagi. Nieostrożne działania mogą doprowadzić do kontuzji, więc należy o tym pamiętać!