Popraw wygląd swoich zębów


Jeżeli pomimo starannej higieny jamy ustnej, twoje zęby nadal mają mankamenty, to możesz je poprawić. Współczesna stomatologia oferuje wiele różnorodnych rozwiązań, dzięki którym zęby przez długi czas będą piękne.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to łatwy sposób na poprawę uśmiechu. Dzięki wybielaniu zębów chętniej będziemy się uśmiechać, wiedząc, że nasze zęby są lśniące. Zabieg wybielania można przeprowadzić na jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym, zaś jego efekty będą utrzymywać się długo.

Skaling i piaskowanie

Skaling i piaskowanie to zabiegi wykonywane w ramach higienizacji jamy ustnej. Stomatolog lub higienistka stomatologiczna usuwają kamień nazębny przy użyciu skalera, potem zaś piaskują zęby, aby były gładkie. Dzięki temu kamień nazębny nie będzie się osadzał tak szybko. Dla zachowania ładnego wyglądu zębów skaling i piaskowanie powinno się wykonywać dwa razy w roku, zaś osoby palące powinny wykonywać go częściej.

Licówki

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się na przednią część zębów – zwykle na zęby, które odsłaniamy w uśmiechu. Dzięki licówkom można poprawić wygląd zębów, zlikwidować diastemę między zębami, a także ukryć zęby trwale przebarwione. Jeżeli obawiasz się szlifowania zębów pod nałożenie licówek, wówczas możesz zdecydować się na licówki addytywne, które wypalane są na cieniutkiej folii. Ich założenie nie wymaga szlifowania zębów.

Protezy zębowe i implanty

Jeżeli w wyniku wypadku lub innych przyczyn utraciłeś zęby, wówczas pomoże ci protetyka kraków. Nowoczesne protezy zębowe pozwalają na odbudowę prawidłowego zgryzu. Dzięki temu pacjenci, którzy wstydzili się braków zębowych, mogą cieszyć się znów pełnym uśmiechem. Coraz częściej wykorzystywane są protezy na implantach, zwłaszcza u osób z pełnym bezzębiem.

Dzięki osiągnięciom współczesnej stomatologii możemy poprawić wiele elementów, które powodują, że nasze zęby nie wyglądają najlepiej. Szeroki wachlarz możliwości jest dostępny dla coraz większej liczby osób, które chcą, by ich zęby ładnie prezentowały się w uśmiechu.