Prostowanie włosów kręconych i zniszczonych

woman-586185_640Osoby, które wg wielu zostały wręcz „obdarzone” bujnymi puklami kręconych włosów, mają z nimi zwykle mnóstwo problemów, z których niewielu z nas zdaje sobie sprawę. Gdy do tego dochodzi problem uszkodzeń włosów, ich zniszczenia farbowaniem czy niezdyscyplinowania – rozwiązaniem może być specjalistyczne prostowanie włosów.

W jaki sposób wyprostować kręcone, zniszczone włosy?

Przed laty wystarczyła do tego klasyczna prostownica i trochę własnego czasu, ale w przypadku włosów kręconych efekty takiego działania mogły być jeszcze gorsze, niż przed prostowaniem. Dawne urządzenia prostujące przegrzewały włos, niszczyły jego strukturę i sprawiały, że efekt prostych, lśniących włosów utrzymywał się niezwykle krótko.

Doskonałą alternatywą dla prostownicy jest dziś opracowane przez ekspertów keratynowe prostowanie włosów, które wykonać można przy pomocy kosmetyczki, lub fachowych salonów urody. Całość „zabiegu” polega w dużym uproszczeniu na intensywnym odżywieniu uszkodzonych, kręconych włosów, ich wygładzeniu i odbudowie struktury poprzez aplikowanie na włosy keratyny, ich naturalnego budulca odpowiadającego za zdrowy wygląd włosa.

W starciu z taką formą prostowania włosów, klasyczne, sztucznie działające prostownice czy chemiczne środki prostujące wypadają po prostu blado.

Na specjalistyczne keratynowe prostowanie włosów w Warszawie w studio urody Sophia, czy w przypadku mieszkania w innym mieście – w innych fachowych salonach, warto zapisać się wcześniej, ponieważ moda i faktyczna skuteczność takiego prostowania włosów jest tak duża, że na tego rodzaju „zabieg” trzeba poczekać od kilku do nawet kilkudziesięciu dni.

W cennikach dobrych salonów urody keratynowe prostowanie włosów określane jest również prostowaniem brazylijskim – nazwy te stosowane są wymiennie, ale oznaczają to samo: to prostowanie niesfornych, niezdyscyplinowanych i podatnych na uszkodzenia loków tak, by włosy nie tylko wyglądały pięknie ale i odbudowywała się ich wewnętrzna struktura.

Dużym plusem jest możliwość skorzystania z takiego prostowania włosów również przy włosach farbowanych, rozjaśnianych, puszących się i wyjątkowo trudnych do ułożenia. Aplikowana na takie włosy keratyna zawiera antyoksydanty oraz wyciągi roślinne, które wzmacniają „czuprynę”, mocno ją nawilżają i skutecznie chronią przed szkodliwymi dla włosa czynnikami zewnętrznymi.