Raport o zdrowiu Polaków

grupaStworzony niedawno raport o stylach zdrowia Polaków powstał, dzięki badaniom przeprowadzonym na ponad tysiącu losowo wybranych osób w wieku 18-64 lat. Przy okazji, rozpoczęto akcję, która ma na celu udostępnienie Polakom wielu ważnych informacji o prowadzeniu zdrowego stylu życia. Ponadto, pojawił się test, dzięki któremu możemy sprawdzić, jaki jest nasz styl zdrowia. Po jego wykonaniu dostaniemy dokładną analizę i wskazówki dotyczące tego, co należy zrobić, by poprawić swoje codzienne nawyki i bardziej dbać o zdrowie.

Z samego raportu wynika natomiast, że większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż nasze zdrowie zależy wyłącznie od nas. Sądzi tak 82% rodaków, jednak tylko połowa z nas dokonuje regularnych badań lekarskich. 81% przyznaje przy tym, że powinna poprawić stopień troski o swój stan. Co ciekawe, zaledwie 6% Polaków ufa medykom i wierzy w informacje, jakie nam przekazują. Bardziej ufamy mediom – 60% pytanych uznało, że wierze w podawane informacje o zdrowiu naszego społeczeństwa.

Niestety, nasz styl życia nie jest zbyt dobry. 24% Polaków uprawia sport tylko wtedy, gdy chce się odchudzać. W innych przypadkach nie widzimy takiej potrzeby. 1/5 społeczeństwa cierpi na otyłość. Problemem jest też fakt, że czas wolny spędzamy głównie na biernym odpoczynku. 83% z nas relaksuje się przed telewizorem, a 31% gra w gry video. 27% także ogląda filmy, ale w kinie, a 42% wybiera komputer i portale społecznościowe. 31% interesuje się sportem, ale go nie uprawia.

Jak widać, choć mamy świadomość zaniedbań, jakich dopuszczamy się względem własnego zdrowia, to jednak najwyraźniej brakuje nam chęci i motywacji do tego, by wprowadzić w życie pozytywne zmiany. A może właśnie teraz nadszedł na to najlepszy czas? Nie musimy od razu brać udziału w maratonach. Postawmy jednak na zdrowy relaks taki – częściej wybierajmy się do SPA, inwestując w zdrowie i urodę, korzystajmy z sauny, która działa leczniczo na ciało i wspaniale na duszę, medytujmy, wykonujmy domowe zabiegi kosmetyczne, zacznijmy zdrowo gotować – wszystko to może być nie tylko korzystne dla organizmu, ale też przyjemne!