Rodzinny wyjazd w Alpy

narty-w-alpachNarty stają się w Polsce jednym z ulubionych rodzinnych sportów zimowych i mimo, że nie należą do najtańszych, rzesza zwolenników tego rodzaju aktywności rośnie z każdym rokiem.

Jednym z poważniejszych dylematów przed jakim stają chętni na wyjazd w góry jest miejsce takiego wyjazdu, a najważniejszym kryterium staje się jak największa pewność odpowiedniej pokrywy śniegu. W Polsce bywa z tym różnie. Ci szczęśliwcy, którzy mogą planować wypad na narty niemalże z dnia na dzień mogą czekać na odpowiednie warunki w kraju. Ci natomiast, którzy muszą takie decyzje podejmować ze znacznym wyprzedzeniem, głównie dostosowanym do terminów ferii zimowych powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka braku śniegu akurat w tym, konkretnym terminie.

Pewną opcją są wyjazdy w Alpy, gdzie śnieg z racji warunków klimatycznych jest praktycznie zagwarantowany w 100%. Różnica cen nie jest już też znaczna, a każdy kto choć raz jeździł po austriackich trasach doceni ich fantastyczne przygotowanie oraz różnorodność dostosowaną do każdych umiejętności narciarskich. Nie bez znaczenia jest też świetna infrastruktura narciarska – mnóstwo wyciągów oznaczających brak kolejek oraz dobry dojazd bezpośrednio pod stok i pojemne parkingi dla samochodów. Wszystkie te udogodnienia składają się na ogólne wrażenia z pobytu dlatego w austriackie Alpy po prostu chce się wracać.

Podejmując wybór organizatora takiej narciarskiej wyprawy, szczególnie wtedy, gdy zabieramy ze sobą dzieci, warto wziąć pod uwagę czy przewidziane będą zajęcia narciarskie pozwalające najmłodszym na podniesienie swoich narciarskich umiejętności i dające jednocześnie dorosłym chwile swobody.

Jednym z organizatorów rodzinnych wyjazdów narciarskich w Alpy jest Beskid Travel. Decydując się na wyjazd z tą firmą zagospodarowujemy czas dzieciom, które przez 5 godzin dziennie uczą się na stoku jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów, a resztę dnia rodzina spędza już razem. Taki rodzaj wypoczynku powoduje, że rodzice mają trochę „wytchnienia” od dzieci, dzieci spędzają czas z rówieśnikami i wszyscy są zadowoleni, a co najważniejsze – wypoczęci.