Rozsądne ziołolecznictwo

ZiołaMedycyna alternatywna, zwana też niekonwencjonalną przeżywa w ostatnich czasach swoje odrodzenie. Jej skuteczność nie jest potwierdzana przez typowych medyków, choć część z nich przyznaje, że niektóre sposoby uzdrawiania charakterystyczne dla niestandardowych form leczenia mogą pomagać. Trzeba jednak odpowiednio dobierać poszczególne metody leczenia alternatywnego, by nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Warto zdać sobie sprawę z tego, że działania podejmowane bez ścisłej diagnozy, bez konsultacji z lekarzem mogą negatywnie odbić się na naszym organizmie.

 

Oprócz tego, część dziedzin medycyny niekonwencjonalnej jest, co najmniej kontrowersyjna tak, jak choćby urynoterapia, czyli leczenie moczem. Dlatego też, powinniśmy wiedzieć, na czym polega rozsądne leczenie alternatywne. Wśród najmądrzejszych kroków, jakie możemy podjąć jest wybór ziołolecznictwa. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod uzdrawiania. Zioła to rośliny, które nie są w stanie nam zagrozić nawet, jeśli je przedawkujemy. Nie mają praktycznie żadnych skutków ubocznych, a jednak mogą przynieść sporo korzyści. Ich skuteczność jest rzeczywiście potwierdzana przez wielu lekarzy. Potwierdzeniem powinien być też fakt, że część ziół stanowi składniki leków dostępnych w aptekach.

 

Mimo wszystko, zanim sięgniemy po zioła, powinniśmy dowiedzieć się, jakie są zalecenia względem ich użycia. Poradniki, encyklopedie, a najczęściej po prostu internet pozwoli nam sprawdzić, jakie działanie mają poszczególne rośliny lecznicze. Chociaż zioła raczej nie szkodzą, to jednak nie pomagają na wszystko, dlatego trzeba precyzyjnie dobierać je do konkretnych jednostek chorobowych. Ponadto, musimy wiedzieć, w jaki sposób je spożywać. Niektóre z nich zaparza się tworząc napary do picia lub do inhalacji, inne mają służyć do okładów, do robienia maści.