Rozwój dwulatka

Dziecko dwuletnie rozwija się bardzo intensywnie. Już na początku drugiego roku życia zaczyna naukę chodzenia  a nieco  później również biegania. W miarę upływu czasu porusza się coraz szybciej i sprawniej. Umiejętność tę wykorzystuje do poznawania świata. Dlatego w tym okresie trzeba zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Ulubionymi zabawami w tym okresie jest budowanie z klocków oraz burzenie tych konstrukcji. Jednak bardzo dobre sprawdzą się także książeczki dla 2latka, szczególnie pomocne są do rozwoju mowy.

Co warto wiedzieć – rozwój dwulatka

Koniec drugiego roku, to także zdobycie ważnej umiejętności załatwiania się na nocnik. Tak więc widzimy wszechstronny rozwój malucha w tym wieku. Do ćwiczenia małych paluszków dobrze sprawdzą się malowanki. Być może w tym wieku dziecko nie będzie jeszcze potrafiło wypełnić konturu kolorem, uczy się precyzji dopiero po upływie trzeciego roku życia, ale można podsuwać mu takie rodzaje zabawy, szczególnie pod koniec drugiego roku życia.

W tym szczególnym okresie niepokój rodziców powinna wzbudzić apatyczność i ospałe zachowanie dziecka. Powinien być to bodziec do spotkania ze specjalistą. Tak więc należy uważnie obserwować dziecko. Jest to czas szybkiego uczenia się. Rodzicie powinni go dobrze wykorzystać. Rozwój może nie jest tak intensywny, jak w pierwszym roku życia, ale również bardzo widoczny.