Secret Duo – odkryj sekret idealnej skóry

Doskonale gładka, doskonale napięta skóra to z pewnością jeden z najważniejszych atutów urody. Niestety, nie każdy może się nią cieszyć. A przynajmniej nie bez pomocy specjalisty z dziedziny medycyny estetycznej. Pragniesz poprawić swój wygląd skutecznie jednocześnie bez sięgania po inwazyjne metody? Dowiedz się więcej na temat zabiegu Secret Duo! O szczegóły zapytaliśmy specjalistów kliniki Arte Derm w Józefowie koło Warszawy.

Na czym polega zabieg Secret Duo?

Zabieg Secret Duo wykonywany jest za pomocą innowacyjnego urządzenia, łączącego w sobie dwie niezwykle skuteczne technologie: radiofrekwencję mikroigłową RF oraz laser frakcyjny erbowo-szklany o fali długości 1540 nm. Laser nieablacyjny wraz z siłą fal radiowych to zestawienie pozwalające na bezinwazyjne poprawienie urody. Procedura wpływa między innymi na pobudzenie pracy fibroblastów, które odpowiedzialne są za wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny. To właśnie od obecności tych białek zależy dobra kondycja skóry.

Jakie efekty można uzyskać?

Dzięki zabiegowi Secret Duo możliwe jest uzyskanie ogólnej poprawy kondycji skóry. Najczęściej procedura zalecana jest w przypadku takich problemów, jak:

 • widoczne oznaki starzenia;
 • zmarszczki i bruzdy;
 • utrata jędrności tkanki;
 • nierówny koloryt skóry;
 • rozszerzone pory;
 • obecność blizn i rozstępów;
 • aktywny trądzik.

Rezultaty pojawiają się wraz z postępowaniem procesu przebudowy skóry. Fala radiowa działa w głębszych warstwach tkanki dzięki mikroigłom – sprawia to, że zabieg jest znacznie bardziej efektywny, a siła fali dociera wyjątkowo precyzyjnie do określonego przez eksperta miejsca. Z kolei wykorzystanie laser nieablacyjnego to doskonały sposób na uniknięcie silnego łuszczenia się naskórka, co mogłoby przedłużyć i utrudnić okres rekonwalescencji – dodają eksperci kliniki Arte Derm.

Jak wygląda zabieg Secret Duo?

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, chcąc poddać się zabiegowi Secret Duo, jest konsultacja ze specjalistą. W jej trakcie omówione zostaną oczekiwania pacjenta oraz spodziewane przez lekarza rezultaty. Dodatkowo wykluczone muszą zostać wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury. Pacjent może zostać też poproszony o odstawienie leków rozrzedzających krew, oczywiście jedynie pod warunkiem, że jest to dla niego bezpieczne. Sam zabieg może trwać od 15 do 60 minut, zależnie od leczonej powierzchni oraz ustalonego wcześniej planu kuracji. Na początku skóra jest oczyszczana i dezynfekowana, a następnie pokrywana kremem znieczulającym. Gdy preparat zacznie działać, lekarz rozpoczyna właściwą część zabiegu. Po jego zakończeniu pacjent może od razu wrócić do domu. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów najczęściej zaleca się wykonanie ok. 3-4 zabiegów w miesięcznych odstępach. O dokładnej liczbie oraz częstotliwości przeprowadzania procedury Secret Duo decyduje specjalista.

Jakie są wskazania pozabiegowe?

Okres rekonwalescencji po zabiegu Secret Duo jest krótki i mało uciążliwy – uspokaja specjalista kliniki Arte Derm w Warszawie. Trwa on zaledwie ok. 48 godzin. W trakcie gojenia na skórze nie występują siniaki czy opuchlizna, co odróżnia tę procedurę od wielu innych przeprowadzanych z zastosowaniem nawet niewielkich nakłuć. Powinno się jedynie unikać masowania skóry, a także przebywania w saunie czy brania gorących kąpieli. Warto też chronić miejsce pozabiegowe przed słońcem, np. stosując filtry co najmniej SPF50, oraz stosować kurację nawilżającą.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu Secret Duo?

Zabieg Secret Duo jest bezpieczny oraz wyjątkowo małoinwazyjny, dlatego lista przeciwwskazań do jego przeprowadzenia nie jest długa. Znajdują się na niej:

 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • świeże rany w potencjalnym miejscu zabiegowym;
 • łuszczyca w fazie zapalnej;
 • infekcje skóry;
 • przyjmowanie ziół bądź leków fotouczulających, np. retinoidów lub leków psychotropowych.