Skleroterapia w Krakowie – leczenie niewydolności żylnej

leczenieMożna powiedzieć, że problemy z naczyniami to kolejna z bardzo powszechnych przypadłości, na jakie cierpią osoby w wieku średnim i dojrzałym, niezależnie od płci. Skutki przewlekłej niewydolności żylnej są bardzo widoczne i szpecą ciało, ale też, co o wiele ważniejsze, bywają zagrożeniem dla życia.

Na różne skutki niewydolności żył skarżą się głównie ludzie w wieku średnim oraz osoby starsze, choć często problem ten dotyka nawet osób po 30. roku życia. Niestety, uwarunkowania genetyczne mają tu decydujący wpływ na możliwość wystąpienia objawów chorobowych, zwłaszcza jeśli mowa o nadwrażliwości naczyń krwionośnych lub o żylakach, więc jeśli jedno z rodziców cierpi na takie schorzenia, to bardzo prawdopodobne, iż dzieci również je odziedziczą, a pojawieniu się choroby w pewnym momencie życia w zasadzie nie można zapobiec, można jedynie zwalczać jej skutki.

Niewydolność żylna daje pierwsze objawy w postaci delikatnych zmian w naczyniach, które następnie stopniowo narastają, w miarę pogłębiania się problemu. Dlatego tak ważne jest, by pacjent zawczasu zainteresował się swoim zdrowiem, by w przyszłości uniknąć dramatycznych konsekwencji, np. w postaci zakrzepicy i zatoru, czy zawału serca, co zwykle kończy się śmiercią. Po wystąpieniu widocznych na ciele objawów niewydolności żylnej (teleangiektazje, potocznie zwane „pajączkami”, powiększające się żylaki), należy udać się do lekarza, który zleci wykonanie USG naczyń. W Krakowie jedną z placówek, w których czas oczekiwania na badanie to zaledwie kilka dni, jest Centrum Medyczne iMed, które dodatkowo oferuje swoim klientom całą procedurę leczenia za pomocą skleroterapii. Zabieg ten jest realizowany w kilku wariantach, a procedura iniekcji substancji chemicznej do chorego naczynia krwionośnego podporządkowana jest indywidualnym zmiennym w każdym konkretnym przypadku. Dzięki przeprowadzeniu USG naczyń w krakowskim iMed, lekarz prowadzący diagnozuje stopień zaawansowania niewydolności żył lub tętnic i decyduje o możliwości przeprowadzenia skleroterapii. W ramach zamykania naczyń dużych ostrzykuje się żyły: odpiszczelową, odstrzałkową oraz poszerzone pnie żył odpiszczelowych dodatkowych. W trakcie zabiegu kontrolnego, oprócz aplikacji dodatkowej partii leku, odbarcza się także krew rezydualną. Skleroterapia w krakowskim ośrodku to również zamykanie światła naczyń małych oraz likwidowanie pajączków za pomocą impulsów. Zaawansowana technologia wykonawcza i profesjonalizm usług gwarantują pełne bezpieczeństwo i szybki powrót do zdrowia.