Skóra na dłoniach narażona jest na wiele niebezpieczeństw. Głównie odpowiadają za nie warunki zewnętrzne – atmosferyczne.
Niekorzystnie na skórę dłoni wpływa zarówno mróz, wiatr, zimno, jak i promieniowanie słoneczne.
Aby zminimalizować ich działania, należy chronić naskórek, stosując kremy i sera do dłoni. To jednak może nie pomóc, szczególnie jeśli naskórek jest zniszczony i przesuszony. Jak pomóc skórze na dłoniach?
Pękająca skóra na dłoniach – przyczyny
Jednym z najczęstszych problemów ze skórą na dłoniach jest jej pękanie. Sucha i pękająca skóra na dłoniach stanowi problem wielu osób. Jako przyczynę tego stanu rzeczy wskazuje się silny wiatr i niskie temperatury, z którymi dłonie spotykają się zimą. Skóra w kontakcie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi pęka głównie na kostkach i palcach.
Jako kolejną przyczynę pękającej skóry na dłoniach i jej przesuszenia wskazuje się zbyt małe nawodnienie organizmu, choroby takie jak: egzema, grzybica, łuszczyca, alergia.
Jak chronić skórę na dłoniach przed pękaniem?
Sposobów na ochronę skóry na dłoniach przed pękaniem i przesuszeniem jest wiele. Zalecane jest używanie kremów nawilżających i ochronnych zarówno zimą, jak i latem. Ręce kremować powinno się też po każdym ich umyciu. Dodatkowo na dłonie szczególnie w zimę należy nakładać rękawiczki, unikać kontaktu z gorącą wodą i wszelkiego rodzaju detergentami.
Skóra na dłoniach a oznaki starzenia
Kolejny problem, jaki można mieć ze skórą na dłoniach są widoczne oznaki postępującego czasu. Wskazuje się, że to właśnie na dłoniach i na twarzy najszybciej widać oznaki starzenia się skóry. Problem jest taki, że o ile zmarszczki na twarzy można ukryć pod makijażem, to oznaki starzenia się na dłoniach bardzo ciężko zamaskować. Na szczęście można z nimi walczyć i je zahamowywać. Pomoże w tym lifting dłoni, któremu można poddać się w klinice Miracki w Warszawie. Walczy on głównie z utratą nawilżenia przez skórę i podskórną tkankę tłuszczową, co doprowadza do jej wiotkości i przesuszenia. Termolifting Zaffiro pobudza też tkanki do większej produkcji kolagenu, co ma zahamować powstawaniu bruzd i zmarszczek na dłoniach.
Rewitalizacja skóry dłoni
Rewitalizacja skóry dłoni z Zaffiro to zabieg skuteczny, bezpieczny i mało inwazyjny. Wykonuje się go bez skalpela, dzięki temu nie jest potrzebna rekonwalescencja. Nowoczesna technologia Zaffiro pozwala na zliftingowanie skóry i wygładzenie zmarszczek na dłoniach, ale nie tylko. W warszawskiej klinice Miracki termolifting Zaffiro stosowany jest jako zabieg bankietowy. Z jego możliwościami można zapoznać się na https://klinikamiracki.pl/. Efekty, jakie się osiąga, są wynikiem połączenia mocy światła podczerwonego IR oraz oczyszczania Waterpeelingiem Zaffiro. Procedura liftingu skóry dłoni rozpoczyna się od konsultacji wstępnej i wykluczenia przeciwwskazań. Następnie na dłoniach wykonuje się peeling wodny, który ma z pomocą wody i powietrza oczyścić skórę i przygotować ją do dalszych działań. Te to naprzemienne chłodzenie i ogrzewanie naskórka z wykorzystaniem specjalnej głowicy ze szkłem szafirowym, które wzmacniają emisję światła podczerwonego. Obkurcza to włókna kolagenowe, przez co obszar ciała poddany leczeniu staje się bardziej napięty i ujędrniony. Na zakończenie wykonywany jest łagodzący masaż coolerem o temperaturze 0-20 stopni Celsjusza. Całość kuracji trwa od 40 do 90 minut. Jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Najlepsze efekty kuracji termoliftingiem osiąga się po upływie 3-6 miesięcy, w których czasie wykonuje się od 4 do 6 zabiegów. Warto tu wspomnieć, że z zabiegu rewitalizującego na dłonie warto skorzystać od 25 roku życia. Dobre efekty zabieg daje również na skórze dojrzałej, czyli u kobiet po 35 roku życia.
Efekt liftingu dłoni
Termolifting dłoni przede wszystkim ma pobudzić naturalne procesy regeneracyjne skóry i wspierać je. Pacjentki po zabiegu obserwują, że naskórek jest nawilżony i nawodniony, zmniejsza się widoczność zmarszczek, bruzd i przebarwień, skóra staje się gęstsza i uzyskuje lepszą objętość. Osiągane rezultaty to również znaczne ujędrnienie skóry dłoni.