Sposoby na zmarszczki

TwarzPomimo tego, że zdrowie jest uważane za wartość nadrzędną, to jednak uroda również jest bardzo ważna. Oczywiście, wszyscy wiemy, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie oraz, że prawdziwą wartością jest dusza, ale nie oszukując się – wiemy, że aparycja pozostaje istotna w pracy, w kontaktach towarzyskich oraz dla własnego, dobrego samopoczucia. Nic dziwnego, że większość osób, szczególnie kobiet, tak bardzo przeżywa moment, w którym na ich twarzach zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki.

 

Zmarszczki są jednymi z pierwszych symptomów starzenia się. Mają one postać bruzd na skórze, które początkowo są delikatnie zarysowane, a z czasem stają się coraz głębsze i rozleglejsze. Najpierw występują na twarzy, lecz później rozprzestrzeniają się na szyję, dekolt, aż w końcu obejmują całe ciało. Ich uniknięcie jest niemożliwe, lecz można postarać się o opóźnienie ich wystąpienia bądź też spłycenie tych już istniejących.

 

Istnieje kilka metod walki ze zmarszczkami. Kremy przeciwzmarszczkowe, serum, mleczka, maseczki – wszystkie te kosmetyki mogą bardzo pomóc, ale tylko, jeśli dokładnie dobierzemy je do rodzaju skóry, a poza tym, jeśli zaczniemy ich używać odpowiednio wcześnie. Pamiętajmy, że najlepszą opcją jest profilaktyka. Poza tym, trzeba zwracać uwagę na skład środków kosmetycznych, ponieważ od niego zależy ich efektywność. Nie spodziewajmy się wspaniałych rezultatów, aczkolwiek widoczna poprawa jest możliwa.

 

Znacznie skuteczniejsze są profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Peelingi, laserowe usuwanie zmarszczek, ale i zastrzyki z botoksu, kolagenu lub kwasu hialuronowego naprawdę mogą zdziałać cuda. Zadaniem tych ostatnich jest wypełnienie bruzd w skórze tak, aby powłoka skórna uelastyczniła się i nabrała dawnej jędrności. Warto przy tym zaznaczyć, że zarówno kolagen, jak i kwas hialuronowy są substancjami naturalnie występującymi w ludzkim organizmie, lecz z czasem ich poziom po prostu się zmniejsza. Regularne zastrzyki z kwasu lub kolagenu pozyskanego od zwierząt mogą jednak przywrócić dawny wygląd, wygładzając zmarszczki.

 

Inne zabiegi kosmetyczne pomagające w redukcji zmarszczek to m.in. mikrodermabrazja, czyli stopniowe ścieranie naskórka przy pomocy kryształków diamentu. Spłyca to bruzdy, jednocześnie ujędrniając skórę. Można także zdecydować się na peelingi chemiczne, które umożliwiają łuszczenie naskórka. Odbudowująca się, nowa warstwa będzie gładsza i atrakcyjniejsza niż ta, która zostaje usunięta.