Srebro koloidalne – skuteczny sposób na walkę z trądzikiem

Trądzik to zmora nie tylko nastolatków, ale coraz częściej ludzi po 30 roku życia. Nieestetyczne krosty większość osób borykających się z nimi próbuje zwalczyć wszelkimi sposobami. Dostępne na rynku popularne preparaty na trądzik działają z różnym efektem. Jednym z najskuteczniejszych jest srebro koloidalne, o którego istnieniu wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy.

Srebro – skuteczny zabójca bakterii

Dla większości osób srebro jest po prostu metalem, z którego wyrabia się np. sztućce i biżuterię. Mało kto wie, że metal ten w dawnych czasach ceniony był również w medycynie. Już starożytni Grecy uznawali go za środek bakteriobójczy, wrzucając srebrne monety do kanału z wodą w celu wydłużenia jej przydatności do spożycia. Od XVII wieku zaś lekarze zaczęli stosować tzw. lapis, czyli azotan srebra, który doskonale sprawdzał się do leczenia wrzodów i ran, a nawet chorób wenerycznych. Jeszcze w czasie II wojny stosowano preparaty ze srebrem do leczenia ran. Prawdziwym odkryciem okazało się jednak srebro koloidalne, czyli roztwór wodny zawierający nanocząsteczki srebra. Wynaleziono je na około 100 lat temu i stosowano jako naturalny antybiotyk, skutecznie walczący z różnymi chorobami o podłożu bakteryjnym. Dzisiaj preparat ten ma wciąż szerokie zastosowanie w farmaceutyce, ponieważ robi się z niego np. leki okulistyczne.

Preparaty na trądzik ze srebrem koloidalnym

Szerokie spektrum działania srebra koloidalnego na ludzki organizm spowodowało, że dzisiaj powstają z niego zarówno suplementy diety do stosowania wewnętrznego, jak i preparaty do użycia na skórę. Te drugie występują najczęściej w formie toników, którymi należy przemywać skórę twarzy i ciała. Za najskuteczniejsze uważa się toniki zawierające nanocząsteczki srebra o wymiarach 5-15 mm, ponieważ tak niewielkie rozmiary pozwalają im lepiej wnikać w błony i ściany komórkowe, a więc także efektywniej działać na skórę. Tonik ze srebrem koloidalnym stosowany regularnie pozwala niezwykle skutecznie walczyć z trądzikiem ponieważ, zawarte w nim srebro koloidalne działa silnie antybakteryjnie, świetnie łagodzi stany zapalne skóry, a do tego skutecznie oczyszcza zaskórniki i reguluje produkcję serum. Co ważne, jest też łagodne dla skóry, a nawet niweluje podrażnienia i zaczerwienienia.

Preparaty w pływnie na trądzik ze srebrem koloidalnym znaleźć można w dobrych aptekach, a także w specjalistycznych sklepach, takich jak np. Sklep.Ateraz.pl, który proponuje najlepsze preparaty prozdrowotne oraz kosmetyki naturalne.