Szczupła sylwetka to zdrowie

biegiJakiego dnia zaczynają się wszystkie diety, nowy styl życia i początek uprawiania sportu? Nie, nie w poniedziałek. Prawidłowa odpowiedź brzmi: jutro. „Jutro” to bardzo zagadkowa, mistyczna kraina, w której zalegają nasze postanowienia i plany. Przecież „dziś” to nie „jutro”, zatem czemu mam się brać za siebie „dziś”?

Kilkanaście lat temu dotarła do nas moda na zdrowe odżywianie, uprawianie sportu, rzucanie palenia i szeroko pojęte dbanie o siebie pod względem fizycznym. Trzeba przyznać, że akurat ten trend jest bardzo dobry i ma pozytywny wpływ na ludzi. Owa zdrowa moda przywędrowała do nas z krajów zachodnich, głównie ze Stanów Zjednoczonych, w której blisko dwie trzecie mieszkańców ma nadwagę. Amerykanie już dawno zorientowali się, że muszą skutecznie walczyć z plagą otyłości, która zagraża ich zdrowiu i życiu.

Dbanie o zdrowie i piękne ciało nie powinno ograniczać się do liczenia kalorii. Nasze codzienne menu powinno składać się ze zbilansowanej diety.

Na naszym talerzu nie może zabraknąć dużej ilości warzyw: zielonych, strączkowych, korzeni i bulw, a także orzechów, chudego mięsa i ryb. Wbrew powszechnej opinii, jedzenie dużych ilości owoców nie sprzyja dobrej diecie. Owoce zawierają fruktozę, która zamiast nas wyszczuplać, dodaje kilogramów. Jednak owoce są fantastycznym źródłem witamin, dlatego nie można rezygnować z ich przyjmowania.

Drugą. bardzo istotną rzeczą jest ruch na świeżym powietrzu. Tutaj każdy powinien sam zadecydować, jaki typ aktywności fizycznej odpowiada najbardziej jego potrzebom. Bez względu na to, jaki sport wybierzemy, będziemy potrzebować odpowiedniego obuwia.

Do czynnego uprawiania sportu nie nadają się zwykłe trampki- ich guma potrafi obcierać, nie oddychają, a przy tym nie są odpowiednim „stelażem” dla stopy. Nawet amator powinien ćwiczyć w specjalnym obuwiu. Jednymi z najlepszych producentów są znani wszystkim Adidas, Nike i Reebok, którzy tworzą w pełni profesjonalne buty. Adidas i Nike dodatkowo co jakiś czas puszczają do klientów oko, uwalniając na rynek oryginalną w formie linię obuwia.