Trening mięśni i koncentracji dzięki ćwiczeniom na siłowni

silowniaĆwiczenia na siłowni już od dawna nie są zarezerwowane dla kulturystów i mężczyzn, którym zależy na powiększeniu objętości mięśni. Trening na siłowni, w trakcie którego umiejętnie wykorzystujemy znajdujący się tam profesjonalny sprzęt oporowy oraz aerobowy, to klucz do modelowania sylwetki oraz dobrego samopoczucia.

Modelowanie sylwetki
Jak wymodelować sylwetkę, ćwicząc na siłowni? Przede wszystkim: umiejętnie planując każdy trening. Modelowanie sylwetki warto oprzeć na zróżnicowanych ćwiczeniach i równomiernym rozwijaniu wszystkich partii mięśni, a także na systematycznym budowaniu dobrej kondycji. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie treningu siłowego z użyciem maszyn oporowych i sztang z dopasowanym do kondycji i możliwości obciążeniem, który wpływa pozytywnie na pracę i budowę mięśni. Nawet jeżeli naszym celem nie jest kulturystyka, warto poświęcić czas na ćwiczenia siłowe, dzięki którym mięśnie stają się silniejsze i sprawniejsze, co przyspiesza spalanie tłuszczu na długie godziny, także po zakończeniu treningu. Każda ciesząca się dobrą renomą siłownia Poznań posiada sekcję z wydzieloną strefą przeznaczoną do treningu siłowego, w której można znaleźć urządzenia wspomagające wydolność układu mięśniowego.

Lepsza praca mózgu

 

Jednym z popularnych rodzajów treningów, jaki można odbyć na siłowni, są ćwiczenia aerobowe w strefie cardio. Regularne korzystanie z orbitreków oraz rowerków stacjonarnych daje pozytywne efekty takie jak poprawa kondycji oraz dotlenienie mózgu, które mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. Ćwiczenia na siłowni pomagają oczywiście kształtować sylwetkę i zrzucić wagę, ale do ich niekwestionowanych zalet należy także zwiększenie kreatywności oraz lepsza praca szarych komórek, stymulowanych przez lepsze krążenie krwi oraz dopływ dużej ilości tlenu do mózgu. Warto pamiętać, że regularny trening wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia, w tym ciśnienie tętnicze, krążenie krwi oraz wydolność układu oddechowego, a lepsze funkcjonowanie organizmu przekłada się na zdolność logicznego myślenia oraz kreatywność w rozwiązywaniu problemów. Wniosek jest prosty: chcesz poprawić swoje możliwości intelektualne? Zapisz się na siłownię!

 

Dobre samopoczucie

 

W każdej siłowni w Poznaniu można skorzystać z zajęć pomagających zredukować wagę i wysmuklić sylwetkę, dbając przy okazji o swoje samopoczucie i kondycję psychiczną. Naukowcy udowodnili, że intensywny wysiłek fizyczny powoduje nie tylko przyrost mięśni, ale także stymuluje produkcję endorfin: substancji odpowiedzialnych za dobry nastrój. Dzięki nim czujemy się pełni życia, optymistycznie nastawieni do nowych wyzwań i z entuzjazmem patrzymy w przyszłość. Intensywny trening, podczas którego rośnie nasze tętno, daje w pełni naturalny efekt antydepresyjny, w związku z czym jest polecany osobom cierpiącym na zaburzenia nastroju, także jako wsparcie regularnej terapii. Zmiana nastroju następuje zazwyczaj już w trakcie ćwiczeń, ale dzięki regularnym wizytom na siłowni utrzymuje się na znacznie dłużej. Warto zapewnić sobie dobry nastrój i poprawić zdolność koncentracji, dbając jednocześnie o kondycję i modelując sylwetkę.

 

Jeżeli dotychczas siłownia kojarzyła Ci się tylko z ciężką pracą nastawioną na zrzucenie kilogramów, to już najwyższy czas zrewidować ten pogląd. Zaplanuj regularny trening dla ciała i duszy, stymulując rozwój mięśni i umysłu w tym samym czasie.

 

Zapraszamy na www.niku.pl