USG Warszawa – Zapisz się na badanie i sprawdź swoje zdrowie!

Wydolność państwowej służby zdrowia w Warszawie nie odbiega znacząco od sytuacji panującej w całym kraju. Z powodu wieloletnich zaniedbań, na które nałożyła się dodatkowo pandemia koronawirusa dostępność do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, jak i specjalistów jest coraz gorsza. Co za tym idzie, badania specjalistyczne w ramach opłacanej składki zdrowotnej wykonywane są po długim oczekiwaniu trwającym nie rzadko tygodnie, a nawet miesiące.

Badanie wykonane po tak długim czasie od momentu otrzymania skierowania traci swój sens, a wykryta zbyt późno choroba może okazać się nie do pokonania.

Dlatego należy w miarę możliwości samemu zadbać o dostęp do nowoczesnej diagnostyki, gdyż odpowiednio wczesne wykrycie zmian w organizmie pozwoli nie tylko wyleczyć chorobę, ale niejednokrotnie uratować życie.

Jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych badań jest badanie ultrasonograficzne. Lekarz przy pomocy ultradźwięków w sposób nieinwazyjny uzyskuje obraz wnętrza wybranych organów pacjenta, dzięki czemu może dokonać prawidłowej oceny ich stanu. Badanie może być wykonane u każdego, a jedynym przeciwwskazaniem do jego wykonania są uszkodzenia skóry w miejscu, którego dotykałaby głowica USG.

Pacjenci muszą być na czczo (5 godzin przed badaniem nie powinni jeść), w przypadku, kiedy chcą zbadać jamę brzuszną, miednice mniejszą, kręgosłup lędźwiowy. Dodatkowo pacjenci muszą być 2 dni na lekkostrawnej diecie, zażywać espumisan i z tego co nam wiadomo pacjent może pić przed tymi badaniami. Warto, jednak zapytać o to umawiając się na konkretne badanie. Przed badaniem USG prostaty nie trzeba mieć pełnego pęcherza. Zalecane jest natomiast wypicie wody przed badaniem dróg moczowych, jajników i macicy.

Badanie USG ginekologiczne jest jednym z podstawowych badań u kobiet w ciąży. Lekarz wtedy na bieżąco monitoruje rozwój płodu.

Wysoce zaawansowane urządzenie USG Warszawa Mokotów https://radiomedica.pl/usg/ pozwala lekarzowi na większe skupienie się na pacjencie, a nie na obsłudze samego urządzenia. Dzięki wyborowi odpowiednich głowic dostosowuje się precyzyjnie ich rodzaj do wykonywanego badania, dzięki czemu można wykonać USG ginekologiczne, jamy brzusznej, badania naczyń, małych narządów oraz układu mięśniowo – szkieletowego. Co ważne, w Radio Medica lekarz przekazuje pacjentowi wynik bezpośrednio po zakończeniu badania.

Szybkie badanie oznacza szybką diagnozę, co z kolei umożliwia podjęcie skutecznego leczenia. Wybierając się na badanie w Warszawie warto zapamiętać ten adres – USG Bobrowicka.