Wsparcie odchudzania u osób otyłych

otyloscLekką nadwagę można bez problemu zwalczyć za pomocą aktywności fizycznej i preparatów takich jak tabletki na odchudzanie. Znacznie ciężej jest, gdy jesteśmy osobą otyłą z dużą nadwagą. W takim przypadku odchudzanie powinno przebiegać w trochę inny sposób.

Otyli odchudzają się dłużej
Jak wiadomo osoby ze znaczną otyłością mają dużo więcej kilogramów do zrzucenia niż osoby z lekką nadwagą. Ich odchudzanie będzie trwało wiec dłużej. W początkowym etapie odchudzania osoby bardzo ciężkie, będą traciły szybciej kilogramy niż osoby mniejsze. Jest to spowodowane tym, że w początkowej fazie tracimy głównie wodę zalegającą w organizmie. Późniejsze etapy i okresy odchudzania będą jednak trwały dłużej i mogą zniechęcić do dalszego stosowania diety. W takich sytuacjach sięgamy zazwyczaj po stosunkowo bezpieczne tabletki na odchudzanie. Nim jednak tego dokonamy, powinniśmy udać się do lekarza.

Wizyta u lekarza obowiązkowa
Otyłość jest przyczyną bardzo wielu różnych chorób. Szczególnie osoby otyłe narażone są na zatory, zawały serca, czy wylewy. Zazwyczaj cierpią również na nadciśnienie, które jest spowodowane właśnie zbyt dużą wagą ciała i bardzo niską aktywnością fizyczną. Oczywiście lista różnych schorzeń jest znacznie większa, wymienione zostały tak naprawdę tylko niektóre z nich.
Lekarz badając pacjenta zmagającego się ze znaczną nadwagą, może pomóc w wyborze odpowiednich suplementów takich jak tabletki na odchudzanie. W początkowym etapie odchudzania może również zalecić tylko dietę, a po jakimś czasie wprowadzenie preparatów odchudzających. Bardzo często jest tak, że osoby otyłe nie mogą przez bardzo długi czas wprowadzać aktywności fizycznej do odchudzania, aż do momentu zbicia wagi do określonego przez lekarza poziomu. Zbyt duża waga u osoby wprowadzającej aktywność fizyczną do procesu odchudzania może doprowadzić do uszkodzenia stawów, kości.
Każda osoba odchudzająca się powinna przed rozpoczęciem diety zdecydować się na wizytę kontrolną u lekarza. Szczególnie jest to istotne, jeżeli jesteśmy bardzo otyli. Nie powinniśmy ryzykować jeszcze większej utraty zdrowia. Nie ma się również, czego wstydzić, ponieważ sam fakt, że podjęliśmy decyzję o zmianie naszego wyglądu jest już powodem do dumy. Teraz tylko wprowadzić plany w życie i cieszyć się zdrowiem i wymarzoną sylwetką.