Wszystko o przedłużaniu rzęs


Duże i piękne oczy oraz zalotne spojrzenie to marzenie wielu kobiet. Właśnie dlatego panie decydują się na przedłużanie rzęs.

Jest to zabieg, cieszący się dużą popularnością, ponieważ jego efekt widoczny jest od razu i utrzymuje się przez okres 2-3 tygodni. Dowiedz się wszystkiego o permanentnym przedłużaniu rzęs.

Przedłużanie rzęs – krótki opis zabiegu

Rzęsy możemy przedłużać na kilka sposobów. Jeśli zależy nam na tym, by nasze oczy prezentowały się korzystnie zaledwie przez jeden wieczór, możemy wypróbować rzęsy lub kępki na pasku. Uzupełnią one makijaż, a po uroczystości mogą zostać swobodnie odklejone. Jeśli jednak chcemy, by efekt utrzymywał się dłużej, warto zdecydować się na permanentne przedłużanie rzęs.

Zabieg polega na doklejaniu pojedynczych rzęsek do naszych naturalnych rzęs. To, ile włosków zostanie doklejonych, zależy od efektu, który chcemy osiągnąć. Najbardziej naturalnie wyglądają rzęsy 1:1, czyli jedna rzęsa sztuczna przyklejona do naturalnego włoska. Dużą popularnością cieszą się także rzęsy 3:1, a także te jeszcze bardziej zagęszczone, np. 5:1.

Jak długo trwa przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg, na który musimy poświęcić nieco czasu. Wiele zależy oczywiście od metody, którą wybraliśmy. Przedłużanie 1:1 będzie zwykle trwało najkrócej. Czas zabiegu zależy też od umiejętności i doświadczenia stylistki, a także od gęstości naszych naturalnych rzęs. Przedłużanie trwa zwykle od 90 do 180 minut.

Przedłużanie rzęs – jak pielęgnować?

Pielęgnacja rzęs jest bardzo ważna, bo często to od niej zależy trwałość zabiegu. Warto pamiętać, aby do 48 h po aplikacji nie dotykać, nie pocierać i nie rozczesywać rzęs. Należy też unikać wody, a także wysokich temperatur (gorącej kąpieli, sauny). Jeśli jest taka możliwość, po aplikacji rzęs śpijmy na plecach, by uniknąć odgnieceń i zniekształceń.

Po upływie 48 h od zabiegu możemy już nieco swobodniej obchodzić się z przedłużanymi rzęsami. Oczywiście wciąż należy zachować ostrożność, zwłaszcza podczas demakijażu oczu oraz aplikacji produktów, takich jak kremy pod oczy. Ważne jest także, by stawiać na kosmetyki na bazie wody (np. płyn micelarny), a nie tłustych substancji (płyny dwufazowe, olejki do mycia twarzy). Unikajmy też dotykania i pocierania rzęs. Warto je jednak rozczesywać specjalną szczoteczką, aby zawsze prezentowały się idealnie. Istotne jest także czyszczenie rzęs – to na nich osiadają resztki kosmetyków do makijażu, a także zanieczyszczenia z powietrza. Do ich mycia używajmy wyłącznie produktów, dedykowanych właśnie sztucznym rzęsom.

Jak często uzupełniać przedłużane rzęsy?

Na trwałość zabiegu wpływa wiele czynników – od metody przedłużania, przez pielęgnację, aż po indywidualne predyspozycje, np. panie z niedoczynnością tarczycy mogą mieć spory problem z utrzymaniem przedłużanych miejsc na miejscu. Dlatego też warto dokładnie obserwować swoje powieki. Zwykle zaleca się uzupełnianie rzęs po upływie 2-4 tygodni od aplikacji.

Gdzie zrobić przedłużanie rzęs?

Choć wydawać by się mogło, że przedłużanie rzęs nie wymaga specjalnych kwalifikacji, prawda jest zupełnie inna. Wiele osób wykonuje ten zabieg na własną rękę, a efekty nie zawsze są zadowalające. Jeśli więc chcesz mieć trwale przedłużone rzęsy bez sztucznego efektu, wybierz wyspecjalizowaną stylistkę rzęs. W Warszawie warto zdecydować się na wizytę w salonie Bodybar na Mokotowie. Pracujące tam specjalistki chętnie doradzą Ci w sprawie przedłużania rzęs i wykonają zabieg w przyjaznej atmosferze. Odśwież swoje spojrzenie na lato i umów się na przedłużanie rzęs w Warszawie już dziś!