Wybielanie zębów: metody domowe i dentystyczne

wybielanieWiększość osób marzy o olśniewającym, białym uśmiechu podobnym do tego, jakim pochwalić mogą się hollywoodzkie gwiazdy. Niestety, wielu nie może na to liczyć z powodu naturalnego, innego niż biały odcienia szkliwa lub odbarwień powstałych w wyniku stosowania nieodpowiedniej diety czy palenia papierosów.  Jak temu zaradzić?

Ratunkiem dla ludzi, którzy nie mogą być dumni z naturalnego koloru swojego uzębienia są zabiegi wybielające. Chociaż część z nich daje oczekiwane rezultaty i pozwala na wybielenie zębów nawet o kilka tonów, to jednak ich wadą jest wysoka cena, jaką trzeba zapłacić za każdą sesję wybielania. W dodatku nie ma gwarancji, że rezultaty utrzymają się dłużej niż przez kilka miesięcy. Ponadto wybielanie tego typu może osłabiać szkliwo i powodować późniejsze problemy zdrowotne.

Z tego powodu wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybielić zęby w domu. Z pomocą przychodzą naturalne metody wybielania takie, jak choćby mycie zębów wodą z sodą czy jeszcze ciekawsze sposoby, w których zaleca się skorzystanie ze skórki z banana czy owoców cytrusowych. Część osób decyduje się również na użycie past i pasków wybielających. W rzeczywistości jednak żadne z tych domowych metod nie przynoszą widocznych, trwałych efektów, na które liczy większość osób marzących o białym uśmiechu. W związku z tym, warto wypróbować jeszcze jedną metodę wybielania, jaką jest nakładka na zęby wraz z żelem wybielającym.

Nakładka wraz z żelem wybielającym daje zaskakująco dobre rezultaty, mimo że jej działanie opiera się na naturalnych procesach. Istotę procesu wybielania stanowi żel i zawarte w nim substancje, jak Hydrogen Peroxide oraz azotan potasu, który zmniejsza nadwrażliwość zębów i redukuje nieprzyjemne odczucia podczas spożywania zbyt ciepłych i zimnych posiłków lub napojów. Sama nakładka odpowiada za podgrzewanie żelu, co sprawia, że jego składniki uaktywniają się, dając optymalne efekty.