Zalety płynące z hydromasażu i kąpieli perełkowej

mataO cudownych właściwościach leczniczych i rehabilitacyjnych hydroterapii nie trzeba nikogo przekonywać. Jest ona stosowana na szeroką skalę w sanatoriach, ośrodkach SPA i ośrodkach rehabilitacyjnych. Od niedawna z dobrodziejstw, jakie niesie masaż wodny, może korzystać każdy w zaciszu własnej łazienki, a to dzięki wannom z wbudowaną funkcją hydromasażu.

Taki domowy hydromasaż w niczym nie ustępuje leczniczym zabiegom prowadzonym w profesjonalnych ośrodkach.

Ma on zbawienny wpływ na układ kostny, krążenia, oddechowy a także odpornościowy, jest polecany także przy bólach i dolegliwościach ze strony kręgosłupa oraz przy leczeniu nerwicy. Z kolei kąpiel perełkowa, czyli zabieg balneologiczny, to kąpiel w temperaturze około 35-37°C. Do wody wtłaczane jest pod ciśnieniem powietrze, co niesamowicie odpręża, relaksuje, a także korzystnie wpływa na wygląd i dotlenienie skóry. Taki zabieg ujędrnia ją lepiej niż kolagen naturalny dodawany do balsamów przeciwzmarszczkowych.

Kąpiel perełkowa może z powodzeniem zostać uatrakcyjniona aromaterapią, pozytywnie wpływającą na samopoczucie i choroby górnego układu oddechowego – do wanny można dodać sól, olejki, a nawet zioła.