Zdrowie dziecka, a odpowiednia wymiana powietrza w domu


Większość osób dba dziś o to, by domowe powietrze, którym na co dzień oddychają nie tylko dorośli, ale i dzieci, było maksymalnie świeże i regularnie wymieniane. Można tu postawić zarówno na częste wietrzenie pomieszczeń, tak by pozbywać się „zużytego” powietrza pełnego bakterii, zarazków i drobnoustrojów, jak i wybrać profesjonalny system wentylacji mechanicznej, który zrobi to samo, bez konieczności częstego otwierania i zamykania okien.

Jak nawilżacze kanałowe w wentylacji wpływają na zdrowie dziecka?

Warto zacząć od tego, że automatyczny system wentylowania pomieszczeń działa o wiele szybciej, sprawniej i wydajniej niż samodzielne dbanie o to, by przynajmniej kilka razy dziennie otworzyć okna i przewietrzyć mieszkanie. Standardowa wentylacja mechaniczna wzbogacona o urządzenie jakim jest nawilżacz kanałowy to gwarancja tego, że powietrze w mieszkaniu będzie wymieniane szybko i nawet w tych pomieszczeniach, w których np. ze względu na brak okien jest to utrudnione.

Co daje nawilżacz kanałowy w wentylacji

  • Kompleksowo nawilża powietrze we wszystkich pomieszczeniach
  • Pozwala utrzymać prawidłową wilgotność w całym domu
  • Jeśli jest taka potrzeba, dodatkowo nawilża powietrze tam, gdzie jest to wymagane
  • Funkcjonuje całkowicie automatycznie, więc nie dostarcza dodatkowej pracy. Raz zamontowany w kanale nawiewnym posiadanej wentylacji mechanicznej, działa sam.

Warto pamiętać, że nieodpowiednie i niewystarczające wentylowanie pomieszczeń mieszkalnych może wprost wpływać i na zdrowie dziecka oraz pozostałych domowników i na ich zachowanie. Brak dopływu świeżego powietrza sprawi, że dziecku będzie oddychało się ciężej, co może mieć wpływ na obniżenie jego energii, złe samopoczucie, apatię czy większą chęć do spania wtedy, kiedy powinno się np. bawić czy uczyć. Dbając o montaż odpowiedniej wentylacji i dołączonych do niej nawilżaczy kanałowych, mamy więc pewność, ze zarówno nasze zdrowie, jak i zdrowie dzieci nie będzie narażone na złe powietrze, drobnoustroje, zarazki, bakterie czy mnożące się w powietrzu wirusy.

Szczegółowych informacji o modelach takich nawilżaczy czy samym doborze wentylacji, można szukać na stronie Comair Polska, specjalizującej się w dostarczaniu do domów takich sprawdzonych, bezpiecznych i opatentowanych rozwiązań.