Co warto jeść przy treningach na siłowni?

silkaPosiłek, mimo iż jest spożywany przed treningiem, jest jego kluczowym elementem. Decydując się na niego od 2 do 4 godzin przed treningiem warto mieć świadomość tego, że jest to istotne paliwo przed wykonaniem serii ćwiczeń.

Z pewnością aktywność fizyczna stanowi utrzymanie stabilnej wagi. Przy jej wykorzystaniu uda się pozbyć większej ilości tłuszczu. Istnieją posiłki, które mogą być w sposób idealny stosowany bezpośrednio przed posiłkiem i zarówno po nim.

Posiłek na czas 2-4 godziny przed wysiłkiem fizycznym to najlepszy okres do tego, aby w sposób odpowiedni przetrawić pokarm. Spożywanie jedzenia jest w dużej mierze uzależnione od całego planu dnia gdzie wykonuje się ćwiczenia. To, co warto zjeść przed treningiem dotyczy produktów o niewielkim indeksie glikemicznym. Przy jego wykorzystaniu dostarczyć można bardzo dużej energii na niemalże cały trening.

Do przykładowych produktów warto w tym przypadku zaliczać kanapkę, spaghetti, kurczak, placki ziemniaczane oraz ryby. Nie mając do dyspozycji aż 4 godzin należy pomyśleć o tym, aby się zdecydować na coś lżejszego. W tym przypadku ciekawe rozwiązanie może dotyczyć jogurtu, koktajlu mlecznego. Z pewnością takie produkty można zamówić w sposób on-line np. na m.in. stronie guiltfree.pl. Posiłek po treningu powinien być również szczególnie dopasowany. Do prawidłowego odbudowania glikokogenu warto wyróżniać mniej więcej 20 godzin. W tym przypadku konieczne może być dostarczenie automatycznie węglowodanów. Warto się zdecydować na 1g węglowodanów na 1kg masy ciała. Należy o tym już pomyśleć w pierwszych 2 godzinach po treningu. Nie należy kłaść się z pustym żołądkiem po treningu zakończonym późną nocą. Bezpośrednio po treningu warto połączyć produkty jako białko z węglowodanami. Dzięki temu uda się w bardzo dobry sposób odbudować glikogen.

Przekąska, jaką należy zjeść bezpośrednio po ćwiczeniach to z pewnością koktajl owocowy, kanapka z białym serkiem. Jeśli aktywność fizyczna składa się z wyższej intensywności należy pomyśleć i piciu specjalistycznych napojów składających się z węglowodanów.