Różne rowery na różne potrzeby – jaki wybrać?

rower-gorskiKolarstwo szosowe, torowe i górskie to oficjalne dyscypliny olimpijskie, jednak jazda na rowerze znana jest praktycznie każdemu z nas. Nie wymaga szczególnych umiejętności, a poruszania się na dwóch kółkach większość osób uczy się już w dzieciństwie.

Choć nie każdy uprawia ten sport regularnie, to jednak posiadanie jednośladu jest niezwykle przydatne. Rower pozwala bezproblemowo poruszać się na niewielkich dystansach, będąc zdrowszą, bardziej ekonomiczną i ekologiczną alternatywą samochodu. Ponadto rower ułatwia przemierzanie miasta w godzinach szczytu. Jest też świetną opcją na wycieczki krajoznawcze i spędzanie czasu z rodziną. Wyspecjalizowane rowery umożliwiają natomiast bardziej profesjonalną jazdę, a nawet przygotowania do udziału w zawodach np. kolarstwa szosowego i górskiego. Chcąc znaleźć rower dopasowany do naszych indywidualnych oczekiwań, najlepiej jest wybrać go z oferty dobrego sklepu rowerowego, jak np. Królestwo Rowerów.

Specjaliści i pasjonaci jazdy na rowerze oferują porady, dzięki którym można znaleźć dokładnie takie dwa kółka, które spełnią nawet najbardziej wygórowane wymagania. W asortymencie sklepu dostępne są rowery dla doświadczonych cyklistów, jak i dla amatorów. Klienci należący do tej drugiej grupy mają szczególnie szerokie możliwości wyboru. Preferując spokojne wycieczki, które mają pomóc w zachowaniu dobrego zdrowia, dotleniając organizm i umożliwiając rozruszanie mięśni, wystarczy sięgnąć po proste rowery miejskie lub bardziej uniwersalne, nadające się do niemal każdej nawierzchni rowery crossowe. Oba te rodzaje są dobre do jazdy w umiarkowanym tempie.

Szukając ciekawszych przygód na mniej znanych terenach, lepiej będzie wybrać rower trekkingowy. Rowery szosowe będą idealną opcją dla tych, dla których jazda na rowerze to nie tylko przyjemność, ale też czysty sport. Pozwalają wyrabiać kondycję i uzyskiwać dobre wyniki czasowe. Żądni adrenaliny wybiorą natomiast rowery górskie, które są świetne do jazdy po trudnych terenach, a te specjalistyczne służą do uprawiania down hillu, enduro czy skoków i innych akrobacji. Specyficznym typem są rowery elektryczne, które sprawdzą się w przypadku osób o słabszej kondycji i ludzi starszych, ponieważ do jazdy nie wymagają siły nóg. Bez względu na oczekiwania klienta w stosunku do roweru, pracownicy sklepu Królestwo Rowerów pomogą wybrać model, który spełni wszystkie wymagania.