Piercing jako nowa festiwalowa moda wśród młodzieży

Młodzież wprost kocha festiwale muzyczne, a to właśnie na nie aktualnie rozpoczął się sezon. Śpiew i taniec do muzyki swoich ulubionych wykonawców i utworów jest dla wielu z nich prawdziwym szczęściem. Nieodłącznym celebrowaniem wydarzeń muzycznych dla młodzieży jest dobór idealnej stylizacji ubraniowej, a także biżuterii. W poniższym artykule znajdziecie podpowiedzi, jakie dodatki wybrać, by wyglądać oryginalnie i modnie na festiwalu muzycznym. Sprawdźcie, co jest teraz na topie!

Kolczyki na festiwal muzyczny dla młodzieży — jakie modele wybrać?

Ekstrawaganckie kolczyki to właśnie to, czego młodzież potrzebuje na festiwal muzyczny! Proponujemy więc postawić na duże wzory i niebanalne motywy. Idealne będą duże koła, wiszące kolczyki i biżuteria w kolorze czerni.

Dodatki podczas festiwalu letniego powinny wpasować się w ogólny look i indywidualny styl, ale także powinny być bezpieczne, zwłaszcza dla młodej skóry nastolatków. Właśnie dlatego proponujemy, by w okresie letnim zdecydowanie postawić na biżuterię hipoalergiczną marki Blomdahl, która jest bezpieczna, nie powoduje objawów alergii i świetnie się prezentuje. W przeciwieństwie do popularnych ozdób jubilerskich jest wolna od kadmu, niklu i palladu, dzięki czemu chroni alergików przed wysypką, zaczerwienieniem, świądem i obrzękiem skóry. Co ważne, biżuteria antyalergiczna wykonana jest z plastiku i tytanu medycznego, dzięki czemu jest niezwykle trwała i odporna na zarysowania, a to niewątpliwe atuty podczas festiwalowych zabaw.

Piercing nosa przed festiwalem letnim? Czemu nie?!

Młodzież powinna mieć możliwość wyrażenia swojej osobowości i potrzeb. Właśnie dlatego doradzamy, by przed muzycznymi wydarzeniami założyć kolczyk do nosa. Będzie to z pewnością dosyć odważny krok, ale z pewnością bardzo trafny. Pamiętaj jednak, że jeżeli jesteś nastolatkiem i planujesz piercing nosa, zapytaj o zgodę swoich rodziców.

Do wyboru są trzy warianty przekłucia. Pierwszą z nich jest nostril piercing, czyli jedna z bardziej popularnych opcji. Podczas zabiegu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, za pomocą specjalnej igły zakładany jest kolczyk do płatka nosa. Ten rodzaj przebicia jest stosunkowo najmniej bolesny i najszybciej się goi. Kolejną opcją jest przekłucie obszaru skóry tuż nad nosem pomiędzy oczami, czyli bridge piercing. Podczas tego zabiegu zakładany jest tytanowy kolczyk typu „banan”. Trzecią propozycją przekłucia jest septum piercing, czyli przebicie chrząstki oddzielającej dwie przegrody nosowe. Kolczyki do nosa używane w tej metodzie to podkowa lub banan.

Jak dbać o ranę i kolczyk po przekłuciu nosa?

Piercing nosa przed festiwalem to naprawdę dobry pomysł dla młodzieży, ale pod warunkiem, że rana po przekłuciu i kolczyk do nosa będą odpowiednio pielęgnowane. W przeciwnym razie może dojść do wydłużenia czasu gojenia, a nawet zakażenia. Warto zatem po zabiegu solidnie podejść do zaleceń osoby, która wykonywała piercing. Podstawą higieny tuż po założeniu kolczyki do nosa jest regularne przemywanie rany czystą wodą lub płynem antybakteryjnym. Koniecznie należy unikać kontaktu nosa z zabrudzonymi dłońmi i produktami do makijażu. Ważne jest również delikatne poruszanie kolczykiem od czasu do czasu, by ten nie przyrósł do tkanki nosa.

Jeżeli jednak pomimo stosowania się do wymienionych zaleceń, zauważysz, że twoja rana się sączy lub jest niepokojąco zaczerwieniona, udaj się do lekarza lub do gabinetu, który wykonał przekłucie. By uniknąć powikłań, warto postawić na metodę przekłuwania Blomdahl, która opiera się na rygorystycznych zasadach bezpieczeństwa i sterylności.

Mamy nadzieję, że świętowanie letnich festiwalów z nowym kolczykiem, będzie dla Ciebie wielką frajdą.

Materiał zewnętrzny