Potrzeby małych brzuszków

mleko nanKarmienie piersią jest najbardziej naturalnym sposobem żywienia naszych maluszków. Jednak czasami (z różnych względów) decydujemy się na wprowadzenie do diety dziecka mleka modyfikowanego.

Dzięki postępowi nauki sztucznie przygotowane mieszanki posiadają odpowiednie właściwości odżywcze, co oznacza, że są mocno zbliżone składem do mleka matki. Nie musimy się więc obawiać, że naszemu maluszkowi czegokolwiek zabranie w codziennej diecie. Nawet kiedy pojawiają się problemy z trawieniem, mamy do wyboru specjalnie przygotowane mleka modyfikowane, które zapewnią naszym pociechom tylko to, co najlepsze.

Najczęstsze problemy brzuszka

Jeśli maluszek często płacze o podobnych porach, pręży się czy podkurcza nóżki, wtedy możemy podejrzewać, że dokuczają mu kolki. Niestety, czujemy się wtedy bezsilni, ponieważ nie jesteśmy w stanie uspokoić naszego dziecka nawet czule go tuląc. Możemy próbować wykonywać delikatny masaż brzuszka, jednak zwykle problem kolek powraca następnego dnia. Innym problemem niemowląt jest ulewanie. Wynika ono z niedojrzałości zwieraczy przełyku i objawia się problemem z połykaniem pokarmu i ulewaniem się go nawet w trakcie jedzenia. W niektórych przypadkach może być to naprawdę kłopotliwe, ponieważ dzieci z nasilonymi dolegliwościami tego typu słabo przybierają na wadze. Rodzice muszą też bardzo uważać odkładając je do snu, ponieważ nieodpowiednia pozycja może skutkować zakrztuszeniem się.

Skuteczne rozwiązania

Dla wszystkich dzieci, których wymagania żywieniowe są tak wyjątkowe, Nestle stworzyło wysokiej jakości mleka Nan. Mleko dla dzieci cierpiących na kolki czy mających duży problem z ulewaniem powinno zawierać odpowiednio dobrane składniki, dzięki którym będzie możliwe lepsze trawienie i brzuszki naszych pociech nie będą więcej doznawać podobnych dolegliwości. Obniżona zawartość laktozy, zhydrolizowane białko czy też dodatek bakterii oraz kwasów tłuszczowych to tylko niektóre sposoby na walkę z uciążliwą kolką. Natomiast dodatek zagęstnika w postaci skrobi ziemniaczanej i składników mineralnych, takich jak cynk i selen (wspomagają one naturalny układ odpornościowy dziecka), to gwarancja spokoju maluszków mających problemy z ulewaniem. Dzięki najwyższej jakości mlekom modyfikowanym Nan trawienie stanie się naturalnym, pozbawionym problemów procesem.