Zaburzenia erekcji – jak z nimi walczyć?

potencjaW pewnym wieku zaburzenia erekcji stają się wręcz normalne – występują bowiem u wielu mężczyzn i to niezwykle często. To, co jest normą nie musi jednak wcale normą pozostać – wystarczy nieco się postarać, aby zminimalizować kłopoty, a nawet zupełnie je pożegnać. Jeśli Ty i Twój partner macie podobne problemy, ten artykuł może Wam pomóc sobie z nimi poradzić!

Impotencja – domowe sposoby

Z impotencją można walczyć! Są na to nawet domowe sposoby – między innymi stosowanie afrodyzjaków, które są w stanie poprawić życie seksualne. Do najsmaczniejszych należą morele, brzoskwinie, koper włoski, pietruszka, seler i owoce morza. Warto skorzystać szczególnie z zalet selera, ponieważ w dodatku wspomaga odporność i wydłuża erekcję. Polska kuchnia niezbyt dobrze wpływa na męskie zdrowie, zatem przy impotencji warto przerzucić się na przykład na kuchnię grecką, włoską, czy francuską – ogólnie mówiąc, śródziemnomorską. Jesteś tym, co jesz – zadbaj zatem o to, byście obaj jedli odpowiednie potrawy!

Dieta to jedno, a ruch to drugie – wśród mężczyzn, którzy mają problemy z erekcją, najwięcej jest panów prowadzących siedzący tryb życia. Aby cieszyć się lepszym życiem erotycznym trzeba zatem uprawiać sport – wystarczy kilka ćwiczeń w ciągu dnia, albo nawet trzy razy w tygodniu. Lepsza kondycja przełoży się na lepsze samopoczucie i lepsze zdrowie.

Akupresura czy tabletki?

Wspomagać można się także innymi sposobami – na przykład akupresurą! Akupresura to po prostu uciskanie odpowiednich miejsc na stopach. Jeśli któryś z Was opanuje tę trudną sztukę, będzie mógł wykonywać masaże nawet w domu. Na początek warto jednak udać się do specjalisty – dzięki temu zabieg będzie przeprowadzony w 100% profesjonalnie. Ponoć seksualne receptory znajdują się również w dużej ilości na uszach.

Jeśli nic nie pomoże, trzeba rzecz jasna wspomóc się tabletkami. Kto wstydzi się iść do lekarza po te niebieskie, może wypróbować najpierw inne, dostępne bez recepty. Można je znaleźć nawet w sieci – dzięki temu jeszcze bardziej minimalizuje się ryzyko kontaktu na przykład z kimś znajomym w aptece. Sklepy internetowe najczęściej zapewniają właściwą dyskrecję i dysponują preparatami najlepszej jakości – a o ich skuteczności można się przekonać także dzięki pozytywnym opiniom poprzednich klientów. Doskonałą stroną do tego typu zakupów jest na przykład eRozkosz. Leki na potencję bez recepty są przesyłane szybko i w pełni dyskretnie.