Depilacja laserowa, czyli gładkie ciało na lato

depilacja

depilacjaZałożenie stroju kąpielowego wymaga odpowiedniego przygotowania się. Większość pań sięga po maszynki, plastry do depilacji czy specjalne kremy. Niestety, efekty takich zabiegów widoczne są przez krótki czas, a mogą przy tym podrażniać skórę. Rozwiązaniem może być depilacja laserowa.

Współcześnie depilacja laserowa jest jednym z wielu zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej. Choć korzystają z niej najczęściej panie, trzeba podkreślić, że nie ma przeciwwskazań, aby na taki zabieg umówili się również panowie. Depilacja laserowa jest dedykowana tym wszystkim, którzy mają problem z nadmiernym owłosieniem. Przed umówieniem się na zabieg warto jednak przeanalizować oferty poszczególnych klinik. Tylko niektóre z nich wyposażone są w nowoczesny sprzęt. Dla przykładu depilacja laserowa w Częstochowie w klinice Esteticmed odbywa się przy użyciu lasera diodowego Vectus.

Skuteczny zabieg, czyli jaki?

Depilacja składa się najczęściej z serii zabiegów. Dzieje się tak dlatego, że poszczególne zabiegi usuwają tylko włoski w fazie wzrostu. To, ile zabiegów będzie koniecznych zależy od kilku czynników. Mowa tu o indywidualnej gospodarce hormonalnej, grubości czy rodzaju włosów osoby, która zdecydowała się na depilację. Co więcej, nie bez znaczenia jest sprzęt, na jakim pracuje lekarz. Nowoczesne urządzenia takie, jak laser Vectus wyposażone są w innowacyjną technologię. Laser, który znajduje się w klinice Esteticmed w Częstochowie jest wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melatoniny w skórze – Skintel. Dzięki temu usuwanie niechcianego owłosienia jest jeszcze skuteczniejsze.

Jak wygląda zabieg?

Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z laserowego usuwania owłosienia nierzadko zastanawiają się, jak taki zabieg wygląda. Bezpieczna laserowa depilacja w Częstochowie w klinice Esteticmed rozpoczyna się zawsze od przyłożenia wspominanego wcześniej czytnika Skintel do skóry celem zbadania jej poziomu melaniny w skórze. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne ustawienie parametrów zabiegu. Inaczej mówiąc, za pomocą tego urządzenia możliwe jest dobranie optymalnego poziomu energii – przekłada się to nie tylko na komfort depilacji, ale również bezpieczeństwo. To aktualnie najlepszy sposób na wykluczenie poparzeń. Sam zabieg polega zaś na przyłożeniu głowicy lasera do skóry. Wówczas wysyłany jest impuls światła, zaś efektem jest uszkodzenie cebulek włosów.

Innowacyjne rozwiązania u najlepszych

Zakup, jak i utrzymanie sprzętu kosztuje. Nie w każdej klinice znaleźć można najnowocześniejszy sprzęt i to niewątpliwie przekłada się na jakość świadczonych usług. Niezwykle skuteczna depilacja laserowa w Częstochowie w klinice Esteticmed odbywa się przy użyciu najbardziej innowacyjnego urządzenia na rynku, czyli lasera Vectus. Co ważne, klinika ta jest jedynym podmiotem, który dysponuje takim urządzeniem na terenie Częstochowy i okolic.

Oznacza to, że decydując się na wykonanie depilacji właśnie tam można być pewnym efektu. Profesjonalny sprzęt idzie przy tym w parze z jakością obsługi klientów – dzięki konsultacjom pacjent otrzymuje szereg informacji na temat tego, w jaki sposób przygotować się do zabiegu i jak zadbać o skórę po jego wykonaniu.