Odżywki do paznokci

paznokcie

Łamliwe, rozdwajające się, pękające, matowe – paznokcie nie zawsze są takie, jakbyśmy tego chcieli. Problemy z ich wyglądem mają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wielokrotnie jest to spowodowane zła dietą, jednak bywa i tak, że przyczyną jest brak odpowiednich starań o utrzymanie ich prawidłowego stanu. Jak zadbać o paznokcie, by zawsze wyglądały atrakcyjnie i zdrowo? Najlepiej jest sięgnąć po wielofunkcyjną odżywkę.

Odżywka pełniąca kilka rozmaitych ról powinna wzmacniać paznokcie, zapobiegać ich rozwarstwianiu się, jednocześnie uelastyczniając je i nadając im ładnego połysku. Ważne jest jednak, żeby miała także właściwości regenerujące. Dzięki temu, łatwiej i szybciej pozbędziemy się już istniejących pęknięć i zarysowań. Dobra odżywka do paznokci powinna wnikać głęboko w płytkę, ujednolicając jej strukturę i sprawiając, że paznokieć stanie się twardy i odporny na działanie czynników zewnętrznych, w tym głównie tych mechanicznych. Dzięki temu, nawet przy stuknięciu o twardą powierzchnię, nie pęknie on ani nie zarysuje się.

Nawilżanie paznokciprzez odżywkę łączy się z ich uelastycznianiem. Te dwa działania mają natomiast znaczenie we wzmacnianiu – elastyczny paznokieć nie łamie się tak łatwo, jak inne. Poza tym, to właśnie nawilżone paznokcie mogą być podziwianie ze względu na swój zachwycający blask.

Należy przy tym zaznaczyć, że w dobrych drogeriach bez problemu znajdziemy odżywki do paznokci przeznaczone zarówno do kobiet, jak i dla mężczyzn.