Na szczęście są kosmetyki pielęgnacyjne!

kosmetykiNa upływ lat niestety nie mamy wpływu, choć zwłaszcza my, kobiety bardzo byśmy tego chciały. Mijający czas niestety pozostawia piętno na naszej twarzy. Pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, czy worki pod oczami. Na szczęście na te i inne dolegliwości związane ze starzeniem się skóry mamy sposób (niekoniecznie operacja plastyczna) – kosmetyki pielęgnacyjne.

To dzięki nim choć w pewnym stopniu możemy zminimalizować procesy starzenia się, oczywiście o ile wiemy, jak do tego trzeba przystąpić. Najbardziej kłopotliwa w pielęgnacji jest delikatna i bardzo cienka skóra wokół oczu, która najbardziej podatna jest na pojawianie się wszelkich niedoskonałości w naszym wyglądzie.

Aby mimo wszystko cieszyć się nienagannym spojrzeniem musimy postawić na jeden z bardzo skutecznych kosmetyków pielęgnacyjnych, którym jest serum. To właśnie skóra wokół oczu jest najbardziej narażona na działanie wielu szkodliwych czynników czy na pierwsze zmarszczki, które noszą nazwę kurzych łapek. Z kolei inne panie po nieprzespanej albo pracowitej nocy następnego dnia mają problem, jak ukryć nieestetycznie wyglądające worki pod oczami.

Cienka i wrażliwa skóra wokół oczu wymaga odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które zabezpieczą ją przed powstawaniem nieodwracalnych zmian. Jak to zostało już wcześniej wspomniane, doskonałym preparatem jest serum pod oczy, którego cechą charakterystyczną jest silniejsze stężenie składników aktywnych niż w tradycyjnym kremie. To m.in. dlatego serum jako skuteczny kosmetyk pielęgnacyjny jest dość kosztowne. W serum odnajdziemy wiele cennych dla zdrowia i urody składników.

Przede wszystkim są to witaminy A, E oraz C. Oprócz tego zawiera naturalnie występujące w przyrodzie oleje czy ekstrakty z ogórka, wiesiołka czy aloesu, które odżywiają delikatną skórę wokół oczy i poprawiają jej krążenie. Ze względu na fakt, że to właśnie w okolicach oczu najczęściej pojawiają się nieestetycznie wyglądające sińce, to serum dodatkowo wzbogaca się specjalistycznymi pigmentami, których zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry.

Serum jako profesjonalny kosmetyk pielęgnacyjny posiada wiele substancji o działaniu nawilżającym, odżywczym czy przeciwutleniacze. Warto jednak pamiętać, aby przed pierwszym jego użyciem wykonać w mało widocznym miejscu na skórze próbę uczuleniową (w szczególności osoby, u których stwierdzono alergię lub znajdują się w grupie osób o podwyższonym ryzyku występowania alergii), gdyż jest to kosmetyk mocno skoncentrowany, o silnym działaniu. Wybór kosmetyków pielęgnacyjnych, w tym także serum nie może być przypadkowy. Ostateczny wybór zależy od tego, co chcemy osiągnąć – czy chcemy przeprowadzić kurację odmładzającą czy jedynie zamierzamy odżywić skórę. Po raz pierwszy do swojej kosmetyczki ten preparat powinniśmy włączyć w okolicach 25-30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze zmarszczki. Skóra na twarzy będzie wymagała jego zastosowania również po mroźnej zimie czy upalnym lecie, a po 35 roku życia serum powinno na stałe zagościć w naszej łazience.