Implanty zębowe: bezpieczna forma uzupełnienia brakującego korzenia


Implanty zębowe, których popularność w Polsce rośnie z roku na rok to najskuteczniejsza i do tego całkowicie bezpieczna metoda na wypełnienie braków w uzębieniu i zastąpienie korzenia, który straciliśmy.

W zdecydowanej większości produkuje się je z tytanu, który szybko wypiera wcześniejszą ich, cyrkonową wersję.

.

Kiedy się wstawia implanty zębowe?

Na start warto wiedzieć, że o docelowym wstawieniu implantów do kości naszej szczęki nigdy nie decydujemy osobiście. Robi to lekarz specjalista, stomatolog, który na podstawie szczegółowego badania całego naszego stanu kości, może niemal bezbłędnie powiedzieć, implanty zębowe będą w naszym przypadku niezbędne czy też nada się tu jakaś inna forma leczenia. Specjalistyczna diagnostyka obejmuje tu tzw. badania stożkowe, które wykonuje się z wykorzystaniem profesjonalnej tomografii komputerowej. To wyniki tomografii są podstawą, na bazie której lekarz decyduje o tym, czy implanty zębów są dla nasz, czy nie jednak nie.

Czy to boli?

Nie! Całość leczenia przebiega w znieczuleniu miejscowym.

Dla osób, które boję się dentysty, wierteł, wstawiania do kości implantów itd. będzie to więc bardzo dobra wiadomość. Wstawienie implantów przebiegnie całkowicie bezboleśnie, a lekarz je wykonujący sprawdzi trzy razy czy na pewno nie czujemy bólu.

Efekty? Doskonały wygląd i zdrowe uzębienie!

Gabinety, w których można wykonać badanie i wstawienie implantów znajdują się praktycznie w każdym większym mieście.

Szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego? Sprawdź ofertę implantów zębowych https://stomatologia-palyga.pl/implantologia