Najczęstsze fakty i mity na temat implantów zębów

Wydaje Ci się, że o implantach stomatologicznych wiesz już wszystko? Sprawdź swoją wiedzę i zapoznaj się z naszym artykułem zrobionym na zasadzie fakty-mity. Miłego czytania!

Implanty funkcjonują tak jak „prawdziwe” zęby, a nawet lepiej, bo nie ulegają uszkodzeniom typowym dla zębów naturalnych. Z tego względu ich żywotność może być wieczna.

FAKT. Implanty rzeczywiście są trwalsze niż zęby naturalne, dzięki czemu mogą służyć ich użytkownikowi przez cale życie. Zależy to zwłaszcza od sposobu założenia oraz profesjonalizmu dentysty. Biorąc pod uwagę implanty stomatologiczne w Katowicach, polecamy placówkę Śmigiel Implant Master Clinic.

Zakładanie implantów boli.

MIT. Przed zabiegiem możesz zdecydować się na jeden z dwóch rodzajów znieczulenia – miejscowy albo ogólny (narkoza) – za sprawą którego nie odczujesz bólu. Po zabiegu możesz spodziewać się jedynie niewielkiego obrzęku dziąsła, który zniknie szybciej, niż myślisz.

Dostajesz gwarancję na implanty.

FAKT. Wiele producentów zapewnia pacjentom dożywotnią gwarancję na swoje implanty.

Palacze muszą liczyć się z większym ryzykiem odrzucenia implantu niż osoby niepalące.

FAKT. Z tego względu najlepiej jest rzucić palenie na co najmniej pół roku przed zabiegiem.

Wszystkie implanty są identyczne, a różnica w cenie wynika od indywidualnych przesłanek gabinetu stomatologicznego.

MIT. Implanty mogą różnić się pomiędzy sobą materiałem, z którego zostały wykonane, a tym samym – jakością. Dlatego warto wybrać te droższe, a lepsze. W końcu mają Ci służyć przez resztę życia.

Implanty nie są przeznaczone dla dzieci.

FAKT. Implanty można wszczepiać od około 16-17 roku życia. Jest to związane z procesem rozwoju kości szczęki. Z drugiej strony jednak można zakładać je osobom starszym.

Implant może wywołać reakcję alergiczną.

MIT. Dobrej jakości implanty zębowe wykonane są z tytanu, który jest materiałem obojętnym dla ludzkiego organizmu. Z tego względu reakcja alergiczna nie może mieć miejsca.

Nie można założyć implantu od razu po usunięciu zęba.

MIT. Założenie implantu powinno odbyć się możliwie jak najszybciej od momentu usunięcia zęba. W przeciwnym wypadku jama ustna narażona jest na wiele nieprzyjemności dotyczących nie tylko zębów, ale i dziąseł.