Wpływ picia wody jonizowanej na skuteczność leczenia chorób tarczycy

Ludzkie ciało składa się w 70% z wody. W wodzie rozpuszcza się większość witamin, których potrzebuje nasz organizm, to woda pozwala na skuteczny transport niezbędnych minerałów do wszystkich komórek ciała i wypłukuje z niego toksyny. Woda to życie, dlatego nie wolno zapominać o jej roli w naszym codziennym pożywieniu.

Człowiek może przeżyć bez jedzenia nawet kilka miesięcy, jednak bez picia nie przetrwa dłużej niż kilka dni. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale nie bez znaczenia jest także jej jakość – zauważa nasz rozmówca z Global Water. Picie dobrej jakościowo wody nie tylko pomaga utrzymać świetną kondycję fizyczną, ale może też pomagać w leczeniu rozmaitych chorób.

Ciało jako środowisko alkaliczne

W ciele człowieka znajdują się wszystkie ze znanych nam pierwiastków pochodzenia naturalnego. Od ich proporcji zależy odczyn ciała określany za pomocą skali pH. Pod wpływem niezbyt zdrowej diety, niewielkiej ilości ruchu i zewnętrznych czynników środowiskowych, na które wystawiony jest współczesny człowiek, organizm ulega zakwaszeniu.

Tymczasem dla zachowania zdrowia niezbędne jest utrzymanie zasadowego środowiska w organizmie. Takie środowisko tworzą minerały takie jak Ca, Mg i inne pierwiastki śladowe, które mają też olbrzymie znaczenie dla osób  dotkniętych schorzeniami tarczycy.

Znaczenie równowagi kwasowo-zasadowej

Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i hormonów tarczycowych, niezbędna jest równowaga kwasowo-zasadowa. Zbyt kwaśne środowisko w organizmie człowieka oznacza niedobór pierwiastków umożliwiających interpretację sygnałów wysyłanych przez tarczycę i przysadkę mózgową, co utrudnia współpracę poszczególnych organów. Taka sytuacja oznacza chorobę.

Picie wody jonizowanej dla zdrowia

Aby zachować właściwy balans kwasowo-zasadowy lub przywrócić go do naturalnego stanu, który pozwoli na skuteczne leczenie chorób tarczycy, musimy odkwasić organizm. W osiągnięciu tego celu przydatne okazuje się picie wody jonizowanej.

Picie wody alkalicznej pomaga podwyższyć pH organizmu, a tym samym ułatwia wchłanianie niezbędnych w zdrowieniu minerałów i witamin. Przywrócenie płynom ustrojowym odpowiedniego poziomu kwasowości to jeden z podstawowych celów, jakie powinniśmy stawiać sobie przystępując do leczenia chorób tarczycy.