10 dziwacznych trików wspomagających chudnięcie, które działają

Możesz wyglądać dziwnie uskuteczniając te kilka sposobów na utratę kilogramów, ale mogą się one okazać faktycznie skuteczne. Wypróbuj 10 metod, które wspomogą Twoją walkę o szczupłą sylwetkę.

Powąchaj banana lub jabłko

Możesz czuć się głupio, ale to działa. Doktor Alan R. Hirsch z Fundacji Badań nad Zapachem i Smakiem wypróbował ten sposób z udziałem 3000 wolontariuszy i stwierdził, że im częściej ludzie wąchali owoce, tym mniej byli głodni, i gdy zamiast jeść przekąskę po prostu ją wąchali, systematycznie tracili na wadze. Trik ten polega na tym, że wąchając jedzenie ‘oszukujesz’ mózg, który myśli, że rzeczywiście spożywasz posiłek.

Jedz większe śniadanie niż kolację

Przeprowadzono badanie, w którym jedna grupa otyłych kobiet w ramach programu dietetycznego spożywała 700 kalorii na śniadanie, 500 na lunch i 200 na kolację. Inna grupa jadła te same potrawy, ale pochłaniała 200 kalorii przed południem i 700 w nocy. Po 13 miesiącach amatorzy wielkich śniadań tracili średnio 9 kg, podczas gdy ci, którzy jedli obfite kolacje zrzucili jedynie średnio 3 kg.

Śmieć = bieg

Zamień bałagan w wyzwanie: codziennie za każdą ulotkę, którą wyciągniesz ze skrzynki pocztowej, zrób biegiem jedno okrążenie wokół domu lub budynku lub przejdź w górę i w dół po schodach. Spalisz od 35 do 140 kalorii na sesję.

Przewiąż się

Możesz spróbować patentu francuskiego guru siłowni – Valerii Orsoni: Metoda ta polega na przewiązaniu sobie wstążki wokół talii, pod ubraniem, gdy wychodzi się na obiad na mieście. To pomaga utrzymać świadomość brzucha – zwłaszcza, gdy wstążka zaczyna być ciasna w miarę postępu posiłku.

Umieść lustro naprzeciwko krzesła przy stole

W jednym z badań stwierdzono, że jedzenie przed lustrem zmniejsza ilość spożytego posiłku o prawie jedną trzecią. Wydaje się, że konieczność spojrzenia sobie w oczy odzwierciedla niektóre z własnych wewnętrznych standardów i celów, i przypomina Ci, dlaczego starasz się schudnąć.

Sfotografuj swoje jedzenie

Zamiast spisywać każdy kawałek, zrób zdjęcie; to może pomóc ograniczyć spożycie. Robienie zdjęć a później analizowanie ich może sprawić, że zatrzymasz się i zastanowisz zanim przystąpisz do jedzenia.

Po kolacji zapal zapachową świecę waniliową

Wykazano, że aromat wanilii tłumi pragnienia deserowe.

Otocz się niebieskim

Jest powód, dla którego nie zobaczysz wielu restauracji fast-food urządzonych na niebiesko: kolor działa jak tłumik apetytu. Naukowcy odkryli, że ludzie jedzą o 33 procent mniej w niebieskim pokoju; niebieska poświata sprawia, że jedzenie staje się mniej atrakcyjne. A więc jedz na niebieskich talerzach, ubieraj się w na niebiesko podczas jedzenia i używaj niebieskiego obrusu. Unikaj czerwonego, żółtego i pomarańczowego; badania wykazały, że te kolory zachęcają do jedzenia.

Włącz światło i ścisz dźwięki

Restauracje nie tylko zaciemniają światła, aby stworzyć romantyczną atmosferę; robią to, żebyś zamówił więcej jedzenia. Słabe oświetlenie zwiększa apetyt. Jeśli chodzi o muzykę, miękkie melodie grające w tle faktycznie zachęcają do bardziej zrelaksowanego żucia i zachęca do dłuższego siedzenia przy stole.

Jedz o trzy gryzy jedzenia mniej na dzień

Jedna kanapka lub jedna szklanka soku pomarańczowego mniej. Odmawiając sobie jednej przekąski lub słodkiego napoju oszczędzasz około 100 kalorii na dzień.

Możesz też zrezygnować z wszystkich tych dziwacznych metod i po prostu jeść zdrowe, zbilansowane posiłki. Nie masz czasu przygotowywać niskokalorycznych obiadów i kolacji? Zamów dietę do domu. Toruń znajduje się w zasięgu firmy Body Chief, specjalizującej się w cateringu dietetycznym. Odwiedź stronę internetową www.bodychief.pl i zapoznaj się z pyszną ofertą!