Czy istnieje idealny moment na przekłucie uszu dziecka?

Podjęcie decyzji o przekłuciu uszu dziecka to ważny moment dla rodziców, którzy chcą, żeby zabieg przeszedł możliwie szybko, bezboleśnie i bezpiecznie. Głównym dylematem najczęściej jest to, który moment jest najlepszy na założenie pierwszych kolczyków. Czy nie ma przeciwwskazań, by udać się do salonu piercingu z niemowlakiem? Na jakie elementy zwrócić uwagę, żeby maluch po przekłuciu nie zmagał się z alergią kontaktową? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Na co zwrócić uwagę przekłuwając uszy niemowlęciu?

Nie ma uniwersalnej zasady, która mówiłaby o tym, jaki wiek jest najlepszy na założenie pierwszych kolczyków dziecku. Decyzja powinna być podjęta indywidualnie w zależności od potrzeb malucha, jego gotowości i czynników zdrowotnych.

Nie ma także przeciwwskazań, by przebić uszy kilkumiesięcznemu maluchowi. Ważny w tym wypadku jest jednak wybór bezpiecznej metody zakładania kolczyków, a także rodzaju biżuterii.

Kolczyki dla niemowlaka powinny być neutralne dla jego skóry i nie wywoływać alergii kontaktowej, z którą mierzy się coraz więcej dzieci. Objawy uczulenia to przede wszystkim swędzące zmiany skórne pojawiające się w wyniku bezpośredniej styczności biżuterii ze skórą malucha. Uwidocznić się mogą wypryski, zaczerwienienie, pokrzywka, a nawet miejscowy obrzęk. Te symptomy nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale także są bardzo nieprzyjemne. Właśnie dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na kolczyki dla niemowlaka wykonane z plastiku lub tytanu medycznego marki Blomdahl.

Zalety kolczyków hipoalergicznych marki Blomdahl

Biżuteria antyalergiczna jest całkowicie pozbawiona alergizujących metali, które występują w wielu sieciowych produktach jubilerskich i ozdobach niskiej jakości. Zawarte w nich kadm, nikiel, pallad, srebro czy złoto mogą aktywować reakcje uczuleniowe.

Kolczyki dla dziecka marki Blomdahl produkowane są z najwyższej jakości tytanu i plastiku medycznego, co eliminuje ryzyko alergii. Dodatkowo te ozdoby są bardzo atrakcyjne wizualnie i lekkie, dzięki czemu dziecko nie będzie czuło, że ma założone je w uszach. W związku z tym nie będzie starało się ich wyjąć lub pociągać za nie.

Decydując się na założenie kolczyków niemowlęciu, należy zwrócić uwagę, by biżuteria miała odpowiednie, solidne zapięcia. W przeciwnym razie maluch podczas codziennych aktywności i zabaw, może je gdzieś zapodziać. Takie zabezpieczenia mają produkty marki Blomdahl.

Ponadto kolczyki dla dziecka powinny być zakładane za pomocą profesjonalnej, sprawdzonej i bezpiecznej metody, o której kilka słów poniżej.

System zakładania kolczyków Blomdahl – bezpieczne rozwiązanie dla niemowląt

Przekłuwanie uszu dziecku za pomocą igły nie jest najlepszym pomysłem. Takie rozwiązanie nie tylko zdecydowanie wydłuża czas zabiegu, ale również jest bardziej bolesne niż przy użyciu specjalnej aparatury. Tutaj możemy polecić sprawdzoną metodę przekłuwania uszu marki Blomdahl, która wywodzi się ze Szwecji i z powodzeniem zadomowiła się w naszych polskich salonach wykonujących piercing.

System Blomdahl umożliwia założenie dwóch kolczyków jednocześnie bez pomocy asysty, a specjalnej konstrukcji aparat sprawia, że samo przekłucie jest niemalże nieodczuwalne dla dziecka. Dodatkowo wszystkie kluczowe elementu narzędzia do zakładania kolczyków oraz same kolczyki są sterylne.

Wybierając dla swojego dziecka tę metodę, macie pewność, że podczas zabiegu zostaną założone antyalergiczne kolczyki wykonane z bezpiecznych i neutralnych dla skóry materiałów. Skorzystajcie z powyższych porad i na ich podstawie zdecydujcie, który moment na założenie kolczyków swojemu dziecku będzie najbardziej odpowiedni.

Materiał zewnętrzny