Kosmetyki z zieloną herbatą

zielona_herbataZielona herbata to nie tylko smaczny i zdrowy napój, ale również jedna z substancji pożądanych w kosmetykach. Przez lata udało się dowieść, że zielona herbata ma właściwości nawilżające, ujędrniające, a poza tym, działa antyoksydacyjnie opóźniając proces starzenia się skóry. Dodatkowo, działa ona kojąco i łagodzi podrażnienia oraz stany zapalne. Z tego też powodu, jest dość często wykorzystywana przy produkcji środków kosmetycznych takich, jak różnego rodzaju kremy, balsamy, toniki, mleczka, maseczki.

Zielona herbata jest wykorzystywana m.in. przy produkcji preparatów przeznaczonych do pielęgnowania cery mieszanej lub tłustej. Oprócz tego, jest stosowana w kosmetykach, które służą do pielęgnacji cery trądzikowej. Korzystnie wpływa na redukcję stanów zapalnych, więc przyspiesza zanikanie wyprysków i gojenie ewentualnych ranek po nich pozostających. Ta sama cecha herbaty sprawia, że jest ona używana przy wytwarzaniu kosmetyków do higieny intymnej. Co ważne, zielona herbata ogranicza pracę gruczołów łojowych, więc zmniejsza stopień natłuszczenia się twarzy.

Oprócz tego, ze względu na właściwości silnie nawilżające, herbaty zielonej używa się przy produkcji preparatów do opalania się oraz kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery suchej. Środki kosmetyczne z zieloną herbatą są też zalecane osobom o cerze naczyniowej i wrażliwej. Herbata pomaga łagodzić wszelkie niedoskonałości skórne, a przy regularnym stosowaniu odpowiednich kosmetyków może nawet prowadzić do zniknięcia problemów.

Natomiast z uwagi na fakt, że herbata zielona ujędrnia i dodaje skórze sprężystości, jest używana w produkcji kosmetyków pomagających w walce z cellulitem, zwiotczałą skórą. Powszechnie wykorzystuje się ją również do wytwarzania preparatów przeciwzmarszczkowych. Co więcej, ten sam składnik pobudza spalanie komórek tłuszczowych, dlatego jest stosowany w preparatach wyszczuplających.