Dla zdrowych włosów – szampony bez SLS

W dobie nieustannego podążania do ideału, kobiety starają się nie tylko odpowiednio dobierać strój pod obecne trendy, ale również nadmiernie dbają o makijaż oraz starają się o odpowiednią stylizację swoich włosów. Niestety suszarki i prostownice bardzo obciążają strukturę włosów. Co ciekawe robią to także szampony, w których są zawarte szkodliwe detergenty.

szamponSzampony bez SLS to nazwa, która brzmi tajemniczo. Jednak ten skrót to nic innego, jak Sodium Lauryl Sulfate, co oznacza laurylosiarczanu sodu, czyli po prostu detergenty, które są zawarte w wielu produktach czyszczących. Są one dodawane również w szamponach (są odpowiedzialne m.in. za powstawanie pięknej i miękkiej piany podczas mycia), ale spotkać je możemy w przemyśle skierowanym do sprzątania pomieszczeń czy urządzeń.

Osoby, które mają słabe, kruche i łamliwe włosy lepsze będą kosmetyki oparte wyłącznie na naturalnych składnikach. Ponadto produktu nie zawierające SLS są bardziej ekologiczne, umożliwiają dbanie o środowisko naturalne w zakresie higieny, co do niedawna było jeszcze trudne i opierało się tylko na kupowaniu produktów w opakowaniach biodegradowalnych.

Ponadto niepokój powinien wzbudzić fakt, że laurylosiarczanu sodu jest jedną z substancji powodującą całą listę zagrożeń zdrowotnych (np. podrażnienia skóry i oczu, zaburzenia hormonalne). Ponadto wiele kosmetyków zawierających ten składnik jest testowanych na zwierzętach. Sam fakt wykorzystywania zwierząt do testów kosmetycznych powoduje, że wiele osób rezygnuje ze stosowania takich produktów. Co może powodować stosowanie szamponów z tym składnikiem? Np. wysuszenie skóry głowy, nadmierne łuszczenie naskórka, a nawet przedwczesne łysienie. Jeżeli zmagasz się ze sporym wypadaniem włosów, a wszystkie wyniki badań masz w porządku, być może powodem jest SLS.

Szampony bez SLS nie obciążają włosów, delikatnie je oczyszczają, a skóra głowy pozostaje niepodrażniona, dzięki czemu bez obaw możemy je stosować. Produkty nie zawierające laurylosiarczanu sodu są oparte na naturalnych składnikach pochodzących z roślin  takich jak: awokado, aloes, laur itp. Te substancje kojąco wpływają na skórę głowy. Ich zapach relaksuje, a naturalne olejki nie powodują łuszczenia się naskórka oraz wysuszenia włosów.

Dzięki szamponom bez SLS włosy mogą odzyskać dawną witalność i wygląd. Odbuduje się struktura włosa, która niejednokrotnie została wystawiona na działanie szkodliwych substancji zawartych w produktach znanych marek. Dlatego, jeżeli zależy ci na pięknych włosach zrób przegląd kosmetyków w swojej łazience.