Dom seniora dla chorego na Alzheimera

starsi

Chorobą Alzheimera są zagrożone głównie osoby w podeszłym wieku. Jest to bardzo kłopotliwa dolegliwość, również dla opiekunów i najbliższych. W jaki sposób sobie radzić z tym zaburzeniem i jakie są jego objawy? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Niestety nie istnieje skuteczna metoda leczenia, dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera. Choć wiemy już bardzo dużo o tej dolegliwości, nadal nie jesteśmy w stanie zaproponować skutecznej formy leczenia. Poziom frustracji chorego, jak i jego opiekunów, można zmniejszyć za pomocą terapii farmakologicznej, która daje chwilowe efekty. Niestety musimy zdawać sobie sprawę z tego, że osoby cierpiące na chorobę Alzheimera są całkowicie zależne od swoich opiekunów. Warto więc rozważyć możliwość umieszczenia takiej osoby w domu spokojnej starości.

Dom spokojnej starości dla chorego na Alzheimera

Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie zapewnić Seniorowi opieki 24h/dobę, zwłaszcza jeśli cierpi na tak wymagające profesjonalnego wsparcia zaburzenie umysłu jakim jest Alzheimer. Możemy więc dojść do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla naszej bliskiej osoby, jest umieszczenie jej w domu opieki. Jeśli masz Drogi Czytelniku pewne moralne przesłanki, które powstrzymują Cię przed zrobieniem tego kroku, to pomyśl sobie, że tylko w takim obiekcie Twoja bliska osoba będzie miała profesjonalną opiekę.

Ile kosztuje pobyt w domu seniora?

To wszystko zależy od konieczności zaangażowania personelu/specjalistów danej placówki. Ważna jest również lokalizacja, dodatkowe usługi luksusowe, oraz rodzaj pobytu ( stały lub czasowy ). Mając na myśli osobę cierpiącą na chorobę Alzheimera, powinniśmy brać pod uwagę jedynie pobyt stały w domu spokojnej starości. Miesięczny koszt utrzymania, wynosi od 2 000,00 zł do 4 000,00 zł. Przykładowy cennik – sprawdź.

Jakie są objawy tej choroby?

Na samym początku choroby, objawy nie są bardzo widoczne dla osób z zewnątrz. Nasilają się one dopiero z biegiem czasu i przybierają coraz bardziej destrukcyjną postać. Takie osoby, zaczynają zachowywać się bezsensownie i dziecinnie. Musimy sobie jasno powiedzieć, że opieka nad osobą cierpiącą na Alzheimera jest bardzo męcząca, a nawet destrukcyjna dla naszej psychiki. Z biegiem czasu, poziom frustracji tylko się zwiększa, a leczenie farmakologiczne staje się coraz mniej skuteczne. Dlatego powierzenie tych zadań profesjonaliście, będzie najlepszą formą pomocy z naszej strony.