Pielęgnacja skóry

baby-203048_640Nadchodzące wielkimi krokami lato sprawia, że nasza skóra staje się bardziej wymagająca i w tym mocno wysuszającym ją okresie powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to, by o nią zadbać. Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwoli nie tylko na jej ładniejszy wygląd, tak ważny w okresie lata, ale również na utrzymanie skóry w odpowiedniej jędrności i elastyczności.

Pielęgnacja skóry latem to przede wszystkim szczególna troska o jej odpowiednie nawilżenie: zarówno w momentach, gdy nie przebywamy bezpośrednio na słońcu (profilaktyka i przygotowanie do wyjścia), jak i w czasie, kiedy opalamy się na plaży, lub wychodzimy z wody wysuszyć się na słońcu.

Nieumiejętne lub mało uważne wybranie balsamów nawilżających skórę może sprawić, że utraci ona swoją naturalną elastyczność i piękny kolor, a w chwili potarcia ją ręką zacznie się np. nieestetycznie łuszczyć. Żeby zapobiec takiemu wyglądowi skóry warto zwracać baczną uwagę na to, czym smarujemy dłonie, ramiona, twarz i resztę ciała. W aptekach i drogeriach znajdziemy dziś specjalnie przygotowanie balsamy oraz kremy, które dzięki specjalnemu opracowaniu i składowi pasują do odpowiednich części ciała.

Nie jest dobrze kremem do twarzy smarować np. wysuszone dłonie, czy spalone słońcem ramiona. Stosując się ściśle do przeznaczenia danego balsamu czy kremu zyskamy zdecydowanie więcej!

W czasie wakacyjnych wojaży pamiętajmy również o tym, by zadbać nie tylko o własną skórę, ale i odpowiednio pielęgnować wrażliwą skórę dzieci, mocniej narażoną na słońce, promieniowanie UV oraz wysuszenie niż „zahartowana” skóra osoby dorosłej. Wybierając balsamy dla dzieci upewnijmy się, że zawierają maksymalnie naturalne składniki, jak np. naturalne lipidy Omega 6, czy masło shea przywracające skórze dziecka równowagę i w łagodny sposób wzmacniające jej barierę ochronną.

Upewnijmy się również, czy wybrane przez nas balsamy posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty instytutów dbających o nasze zdrowie.

 

Więcej informacji na temat pielęgnacji skóry znajdziesz na: http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzieci-i-niemowlat/Potrzeba/Pielegnacja-skory-wrazliwej.