Jak się ogrzać? Herbata na zimę

W grupie wielu sposobów na ocieplenie zziębniętych rąk zimą, lub deszczową jesienią na podstawowym miejscu od wielu lat plasują się najróżniejsze ciepłe herbaty i inne napoje. Kiedy zmęczeni po trudnej pracy przyjeżdżamy do domu, wiatr słychać za ścianami, a mieszkaniowe grzejniki wciąż jeszcze nie zdążyły się dobrze rozgrzać, wówczas cudownie będzie wychylić szklaneczkę pysznego kakao, czy mocno czerwonego barszczyku, który od wielu lat określany jest, jako skuteczny ocieplacz ciała.

Herbata na zimę – jaka?

Naturalnie poza płynami takimi jak mocna kawa, herbaty ogrzewające czy pikantne buliony warto również zaopatrzyć się w termoizolowane ciuchy: grube skarpety, wykonane z polaru sweterki podomowe i futrzana czapkę na wyjścia na przechadzkę. Kombinując różnorodne metody rozgrzewania się – zyskamy nawet trzy razy więcej potrzebnego ciepła! Jakie gatunki herbatki świata wybierać, gdy jest ich tak dużą ilość a przecież nie wszystkie oddziałują ocieplająco na zmarznięty organizm? Istotne wskazówki: rodzice powinni odłożyć herbaty nie rozgrzewające na letnie dni, bo w zimne dni wcale nie są nam one konieczne, z pewnością lepiej wybrać w tym czasie na pyszne herbaty żurawinowe, czy długo zaparzone kawy, które dodadzą nam zimą energii.

Dla dzieci kilkuletnich świetne będzie świeże kakao, napoje gęste, a nawet podgrzewane na zimne dni bulione mięsne. Nektary z owoców w okresie zimowych przymrozków – nawet wbrew przekonywaniem z telewizyjnych reklamówek, również odstawmy na cieplejsze dni. Nasze ciało zupełnie czego innego potrzebuje ciepłą wiosną, a czego innego końcem jesieni, kiedy to i temperatury są dużo niższe i ilość słonecznych o wiele mniejsza.

Nie wierzmy bezkrytycznie temu wszystkiemu, co podawane nam jest w reklamach – dobrze skorzystać z wiedzy tematycznej lektury aby upewnić się, że dobrze zaparzone herbaty wysokogatunkowe będą w mroźne miesiące zdrowsze niż cokolwiek innego, a jeśli dodamy do tego termoizolowany strój i choć parę godzin aktywności na pozadomowym powietrzu, to na dużą liczbę przeziębień za pewne nie będziemy musieli marudzić.