Modne fryzury trudne w utrzymaniu?

Chyba każdy z Nas pragnie wyglądać korzystnie każdego dnia, dlatego też wiele osób oddaje się w ręce fryzjera na stylizację włosów, by nadać im atrakcyjny wygląd. Dzisiejsze narzędzia, techniki czy kosmetyki, pozwalają fryzjerom czynić na głowie cuda. Zadowoleni klienci opuszczają radośnie salon fryzjerski, jest to jednak jeden dzień na około miesiąc, jednak co potem? Po umyciu głowy włosy stają się oklapnięte i nagle tracą ten pożądany blask, a modne fryzury zamieniają się dość zwyczajne. Dodatkowo mało kto ma czas by móc pozwolić sobie na codzienne, czasochłonne układanie włosów. Trudno też sprawić, by ułożone już włosy były utrwalone wystarczająco, by wyglądać dobrze cały dzień.

Co zrobić by modne fryzury były modne na dłużej?

Oklapnięta fryzura po wyjściu spod prysznica to nie wyrok. Wiele osób, zastanawiających się jak ułożyć włosy, szuka rozwiązań w drogeriach czy sklepach chemicznych. Zarówno lakier jak i spray do włosów może pomóc Nam w ułożeniu nawet najbardziej wymyślnych fryzur, jednak nie każdy z Nas posiada wystarczające umiejętności, by samemu zrobić to precyzyjnie i trwale. Nadmiernie użyty lakier do włosów może sprawić, że włosy będą wyglądać na nieświeże i sztuczne. Z kolei wiele sprayów do włosów jest trudnych w aplikowaniu. Najbardziej pomocne mogą okazać się dobrze dobrane kosmetyki.

Jak ułożyć włosy w domu?

Skoro wiemy już jak trudne może okazać się utrzymanie modnej fryzury, należy zastanowić się jak ułatwić sobie życie w codziennej stylizacji. W tym przypadku kupowanie przypadkowych kosmetyków nie ma sensu. Szukanie idealnego rozwiązania na własną rękę może zakończyć się nie tylko masą straconego czasu, ale i bardzo dużymi wydatkami związanymi z kupowaniem i próbowaniem coraz to innych specyfików. Warto udać się do profesjonalnego sklepu z kosmetykami i produktami fryzjerskimi, a tam poprosić o pomoc w doborze idealnego sprayu do włosów.

Oto trzy cechy jakimi między innymi powinien odznaczać się dobry spray do włosów:

  • mocne utrwalanie bez obciążania włosów – ponieważ zdecydowana większość lakierów i sprayów do włosów potrafi mocno utrwalać, niestety często wiąże się to z silnym obciążeniem zarówno włosów jak i cebulek;
  • utrwala pozostawiając naturalny efekt – lakier do włosów potrafi sprawić, że fryzura wygląda sztucznie, nieatrakcyjnie
  • praktyczny aplikator – najlepiej by była to pompka, która sprawia, że produkt nakłada się prezycyjnie.

Aby ułatwić szukanie produktów spełniających nasze oczekiwania, zapytaliśmy o zdanie specjalistów z Salon Expert L’Oréal Professionnel, którzy proponują spray, używany w profesjonalnych salonach fryzjerskich – Fix Design.

Fix Design wydaje się być odpowiedni także dla amatorów walczących z układaniem fryzury w domowych warunkach, ze względu na pompkę, która pozwala na rozpylenie sprayu dokładnie tam, gdzie potrzeba. Dodatkowo nie obciąża on włosów, pozostawia efekt naturalnie ułożonej fryzury, a jego działanie utrzymuje się przez cały dzień. Warto więc spytać o niego w profesjonalnych sklepach fryzjerskich. Być może okaże się on trafem w dziesiątkę i codzienne układanie włosów stanie się lekkie i przyjemne.