Naturalne środki czystości – co trzeba wiedzieć?


Sprzątanie domu czy pranie kojarzą nam się z proszkami, płynami i mleczkami, których już samo otwarcie powoduje wytworzenie się silnego, chemicznego zapachu. Nic w tym dziwnego – zwykle te najpopularniejsze środki zawierają w sobie ogromną ilość substancji chemicznych, które w dłuższej perspektywie są szkodliwe dla człowieka i jego otoczenia. Alternatywą są naturalne środki czystości, jednak…czy one naprawdę działają? Sprawdźmy!

Naturalne środki do prania – alternatywa dla chemii

Aby zdać sobie sprawę z tego, jak szkodliwe mogą być popularne w naszych domach środki czyszczące, warto zdać sobie sprawę z tego, co zawierają. A są to parabeny, barwniki, fosforany, rozpuszczalniki organiczne, surowce petrochemiczne, SLES, SLS i multum innych przedziwnych nazw, które nie powinny kojarzyć Ci się dobrze.

Naturalny proszek do prania, płyn do mycia podłóg czy jakikolwiek inny środek czyszczący nie zawiera żadnego z tego rodzaju dodatków i oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach aktywnych, a także składnikach o niskim stopniu przetworzenia, które mają funkcje czyszczące, pozostając jednocześnie w pełni bezpiecznymi dla człowieka i jego otoczenia. Czy naturalne składniki mogą być skuteczne w usuwaniu zabrudzeń lub praniu?

Eko pranie i sprzątanie? Jak najbardziej skuteczne!

Naturalny proszek do prania czy płyn myjący, stworzony przez cenionych producentów, takich jak Yope, Feel Eco czy Sonett, którzy korzystają z odpowiednio wyselekcjonowanych składników, dających znakomite efekty zarówno w usuwaniu zanieczyszczeń, jak również tworzeniu przyjemnego klimatu w domu czy biurze – oczywiście pod kątem unoszącego się wewnątrz zapachu. Wynika to ze stosowania krzemianu, cytrynianu, sodu oraz olejków eterycznych, które w różnych połączeniach dają nadspodziewanie dobre rezultaty. Co więcej, naturalne środki czystości nie zniszczą czyszczonych powierzchni, jeżeli są to płyny do mycia naczyń – nie wpłyną negatywnie na stan skóry Twoich dłoni itd. Można stosować je bez obaw o jakiekolwiek skutki uboczne.

Na jakie eko środki możesz postawić?

  • Eko proszek do prania.
  • Płyn do czyszczenia podłóg.
  • Płyn do mycia naczyń.
  • Płyn do czyszczenia łazienki.
  • Płyny uniwersalne.
  • Chusteczki czyszczące i wiele, wiele innych.

Nie ma wśród tego typu preparatów takich, które nie pomogłyby Ci w problemie z zanieczyszczeniami czy brakiem świeżości. Co więcej, każdy naturalny proszek do prania czy płyn do mycia będzie równie skuteczny, co chemiczny, popularny środek znanej marki – nie narazi jednak Ciebie i Twoich bliskich na utratę zdrowia, pozostawiając po sobie piękny, naturalny zapach.

Najlepszy eko proszek do prania czy płyn do mycia? W Naturalnej Drogerii!

Zgromadziliśmy w naszym sklepie bardzo bogaty wybór naturalnych środków czystości, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, a do tego są niezwykle skuteczne w usuwaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń. Co więcej – ich ceny wcale nie są wysokie, dzięki czemu oferowane produkty są doskonała alternatywą dla tych preparatów chemicznych, które znasz z reklam. Warto przekonać się o tym samodzielnie!