Dlaczego warto nosić brelok z grupą krwi?

Breloki to stylowe i praktyczne akcesoria, które można przymocować do kluczy, damskiej torebki, szkolnego piórnika, tornistra, portfela czy też paska od spodni. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów breloków – z funkcją latarki, otwieracza do butelek, marką, pendrive’m, GPS, gwizdkiem, kompasem, grawerem lub informacją o grupie krwi. Dziś przyjrzymy się bliżej temu ostatniemu typowi. Dlaczego warto nosić brelok informujący o grupie krwi jego właściciela? Ile kosztuje tego typu gadżet i komu warto go podarować?

Breloki do kluczy

Jak wiadomo, wariantów breloków do kluczy jest naprawdę mnóstwo, ogromny wybór sprawia, że każdy posiadacz kluczy znajdzie model idealny dla siebie. Najbardziej znane są te w kształcie butelek do piwa, kufla, motocykla, serduszka lub z logo marki posiadanego samochodu. Jeżeli chodzi o materiał wykorzystywany do ich produkcji, często jest to bardzo wytrzymała stal, aluminium, tworzywa sztuczne, drewno, rzadziej ceramika, skóra naturalna, plusz lub różnokolorowa tkanina (zwykle w przypadku breloków hand made).

Breloki z grupą krwi

Dlaczego warto kupić brelok z grupą krwi zamiast jego klasycznego odpowiednika w kształcie otwieracza do piwa, serca, kółka lub gwiazdki? Brelok z informacją o grupie krwi oraz imieniem jego posiadacza to pomysłowe akcesorium, które może okazać się bardzo pomocne w razie wypadku lub nagłej choroby. Wiele firm oferuje także opcję dodatkowego wygrawerowania dowolnego napisu, na przykład numeru telefonu, co również warto rozważyć w trosce o zdrowie i życie obdarowanego. To doskonały pomysł na drobny prezent dla dziecka, dziewczyny, brata, mamy, babci, przyjaciela, kolegi z pracy lub każdej innej osoby.

Jakie są standardowe ceny zwykłych breloków?

Śmiało można stwierdzić, że brelok to niewielki gadżet na każdą kieszeń. Najtańsze są proste plastikowe breloczki – w sklepach internetowych znajdziemy produkty już za 2-3 złote za sztukę – pamiętajmy jednak, że za bardzo niską ceną zwykle idzie równie niska jakość wykonania oraz słaba wytrzymałość. Breloki z drewna są nieco droższe – oscylują między 5 a 10 złotych. Te ze skórzanymi zawieszkami kosztują od 15 do nawet 100 złotych (w zależności od producenta, jak nietrudno się domyślić, znane, renomowane marki ustalają wysokie ceny). Około 20-30 złotych zapłacimy za nowoczesny brelok z funkcją lokalizacji kluczy, USB czy świecącymi diodami.

Ile kosztuje brelok z grupą krwi na indywidualne zamówienie?

Cena breloku na indywidualne zamówienie wykonanego z solidnej i żywotnej stali szlachetnej (kwasoodpornej) to wydatek rzędu kilkunastu złotych – nie jest więc to wysoki koszt, a korzyści z posiadania tego niezastąpionego gadżetu jest sporo (ze względu na użycie wytrzymałego materiału posłuży właścicielowi przez wiele lat). Osoby, które są nieco roztargnione i mają ciągły problem ze znalezieniem kluczy, na pewno będą wdzięczne za otrzymanie takiego drobiazgu, który może być wręczony bez okazji lub stanowić dodatek do większego prezentu (na przykład urodzinowego).

Podsumowując, zamieszczenie informacji o własnej grupie krwi na breloczku w razie niespodziewanego wypadku lub gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia może uratować życie – to ważna informacja dla ratowników lub innych osób pomagających poszkodowanemu. Stalowy brelok z grupą krwi to niedrogi, elegancki i bardzo przydatny produkt codziennego stosowania, który bez wątpienia warto sprezentować bliskiej osobie lub kupić na własny użytek.