Nowoczesny gabinet dentystyczny

gabinet-dentystyczny
Coraz łatwiej dbać o zęby. Liczne pasty do mycia zębów, które dobieramy ze względu na własne potrzeby i upodobania, pomagają w prewencji psucia się szkliwa. Mimo tego czasem potrzebujemy pomocy profesjonalistów. Wtedy udajemy się do nowoczesnego salonu dentystycznego.

Na nowoczesność takiego salonu składa się wiele elementów. Ważny jest wystrój gabinetu, ponieważ to on jest wizytówką lekarza stomatologa. Nieskazitelna czystość, prosty i elegancki wystój, wygodna poczekalnia – to niezbędne minimum. Nie znaczy to jednak, że urządzenie wnętrza musi być nudne. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udekorować gabinet w wyrazistych kolorach. Przydadzą się do tego barwne artykuły stomatologiczne. W hurtowni internetowej DentalTree.pl można zamówić np. serwety stomatologiczne we wszystkich odcieniach, na jakie przyjdzie nam ochota.

Oczywiście, ważne są także materiały protetyczne i stomatologiczne – te muszą być z górnej półki. To właśnie one sprawiają, że wizyta u lekarza jest przyjemna dla pacjenta, a także trwa krócej. Takie materiały jak samowytrawiający system łączący Adper Single Bond ułatwiają pracę dentyście, sprawiają też, że sama usługa jest wykonana szybciej, sprawniej i nie trzeba jej powtarzać.

Sprzęt i czynnik ludzki

Nawet najlepsze materiały stomatologiczne nie zastąpią czynnika ludzkiego. Dobry stomatolog jest delikatny, uważny i uprzejmy. Nie traktuje klienta jako „jednostki chorobowej”, ale żywego człowieka, który ma swoje obawy i lęki i który niekoniecznie zna się na terminologii stomatologicznej. Taki stomatolog dba o wygodę pacjenta. Posiada wygodny fotel dentystyczny, z możliwością dostosowywania wysokości siedzenia oraz kąta nachylenia oparcia, tak żeby praca była wygodna także dla pacjenta. W tle leci spokojna, przyjemna muzyka, a na ścianach wiszą obrazki, na których można zawiesić wzrok w czasie wizyty.

Sam lekarz stomatolog dokładnie informuje pacjenta o kolejnych krokach i stara się zapewnić mu maksimum wygody, wykorzystując chociażby delikatne końcówki do ślinociągu. Nie wypada kazać pacjentowi, który umówił się z wyprzedzeniem, czekać na wizytę dłużej niż kwadrans, a jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, należą mu się przeprosiny. Dlatego też w poczekalni zawsze powinien znajdować się wybór kolorowych magazynów, aktualnych i w ładnym stanie, które pomogą odgonić nudę.